"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dnepropetrovsk Devlet Tarım Üniversitesi

Dnepropetrovsk Devlet Tarım Üniversitesi tarım üzerinde yetişmenize destek veren bir lisans eğitim birimidir. Tarım bitkilerini araştırıp yetiştirilmelerinde uzman bir birey olmak istiyorsanız bu üniversite seçimi en doğru seçim olacaktır. Tarımsal anlamda gelişiminizi sağlayacak akademik kadromuz arasında uygulamada en başarılı kişilerle sizleri bekliyoruz. Farklı tarım bitkileri yetiştirmek bu bitkilerin hastalılarıyla mücadele etmek gibi genel konuları üniversitemizde en iyi şekilde takip edebileceksiniz. Seralarımızda yetiştirilen bitkilerin gelişimlerini günlük ya da haftalık takip ederek daima uygulama takipçileri olabileceksiniz. Gerek grup gerekse bireysel tarla bitkisi yetiştirme görevini üstelenebileceksiniz. Merak edilen tarla bitkisi üretimlerinde farklı aşılama ya da yetiştirme koşul araştırmalarını kısa zamanda tamamlayabilme fırsatını yakalayabileceksiniz.

Dnepropetrovsk Devlet Tarım Üniversitesi tarım konusunda her detayı inceden inceye özümseyebilme fırsatını yakalayabilmenize yardımcı olabilecektir. Artık tohum bitkilerini ıslahı, geliştirilmesi, beslenmesi, yeniden canlandırılması gibi konulara hakim olabileceğiniz bir ortamda yetişme zamanım geldi diyorsanız acele edin. Tarıma olan ilginizi ve aileden kalan tarımsal araziler üzerindeki çalışmalarınızı daha bilimsel yapmak istemez misiniz? Çevreye karşı duyarlılığınızın arttığı lisans döneminizde kafanızdan geçen tüm girişimleri hakkıyla tamamlama imkanı varken bunu daha fazla göz ardı etmeyin. Güncel bilgileri öğrenirken ekonomi ve peyzaj konularına olan hakimiyetinizi donanımlı makinelerle topraklarınızda uygulayabileceksiniz. Hangi tohum hangi aralıklarla sulama gerektirir? Hangi bitki hangi toprakta canlanır? Aşılama dönemi ne zamandır? Hasat dönemi ne zamandır? Ne zaman bitki ilaçlanmalıdır? İklim koşullarının uygun olmadığı durumlarda bitkiyi canlı tutmak için neler yapılabilir gibi beyin fırtınası gerektiren sorulara burada cevap bulabileceksiniz.

Dnepropetrovsk Devlet Tarım Üniversitesi dinamik, girişimci ruhta yeniliğe açık girişimlerde bulunarak gelecekte iyi bir noktaya gelebilme fırsatını yakalamaya var mısınız? Tarımsal manada farklı ülkelerde yetişen ürünler üzerinde de bilim laboratuvar merkezlerinde farklı deneysel yetiştirme metotları deneyebilirsiniz. Bilim adına ihtiyaç duyulabilecek tüm farklı uygulamaları gerçekleştirmenize müsaade edecek ortamımızla sizlerin yetişiminde en iyi olmanız için aday kurumlardanız. Siz de bu farkı kısa zaman diliminde özümseyebilme ayrıcalığını yakalamak isteyenlerdenseniz Dnepropetrovsk Devlet Tarım Üniversitesi öğrencisi olmak için acele edebilirsiniz. Analitik bir anlayışta üniversitelerin farklı girişimlerini hayata geçirme olanağını yakalamada hızlı davranmaya hazır mısınız? Şimdiye kadar denenmemişleri deneyip tarımsal alamda ilkleri bulan kişiler listesinde yer alabilirsiniz. Dnepropetrovsk Devlet Tarım Üniversitesi bitki yetiştiriciliği, bitki hastalıkları, hastalık seyri, tedavisi, bitki zararlıları gibi tüm konularda sizlerin en iyi olabilmenize imkan tanıyabilecektir. Dnepropetrovsk Devlet Tarım Üniversitesi lisans sürecinizde başarılı akademisyenlerden biri de siz olmak istemez misiniz? Üniversite hayatınızın başarılı akademik kadro ellerinde başarıyla tamamlanması mümkündür. Mezuniyet belgenizle giderek artan bir potansiyelde istenilen iş sahalarında yer alma fikriniz gerçekleşebilecektir. Bu heyecanı doyabileceğiniz bir gelir teklifiyle elde etme ayrıcalığından faydalanmaya hazır mısınız?

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu