"Enter"a basıp içeriğe geçin

Donetsk Ulusal Teknik Üniversitesi

Donetsk Ulusal Teknik Üniversitesi dahilinde başarılı bir lisans eğitimi sürecinde iyi bir teknik eğitim almak isterseniz öncelikli olarak bu sizi ne açıdan etkileyecek buna bir bakalım;

  •  İyi bir teknik lisans eğitimi alarak konu ile ilgili olarak rahat bir çalışma ortamına sahip olabilirsiniz.
  •  İyi bir lisans eğitimi ile beraber bireysel çalışmalardan ziyade ekip çalışması yaparsınız ve oluşabilecek sorunları kısa süre içinde ekip arkadaşlarınız ile beraber çözümlersiniz.
  •  Alacağınız eğitim ile iyi bir aksana sahip bir şekilde Rusça bilgisine sahip olursunuz. Bu sizi diğerlerinden farklı kılar ve sizin için öncelik sebebi olur. Bir işletmede iyi bir çalışma için ya da saygın bir çevre için sürekli olarak kendiniz geliştirmeniz gerekiyor. Bu alanda diğerlerinden farklı olan iyi bir aksana sahip yabancı dil bilginiz olacaktır. Bu sizin için çalışma hayatınızda ve günlük yaşantınızda büyük bir farkındalık meydana getirecektir.
  •  Alacağınız eğitim sistemi bologna eğitim sistemidir ve bu eğitim sistemi dünyada var olan en gelişmiş eğitim sistemi olarak kabul edilmiştir. Dolayısı ile bu eğitim sisteminin günlük hayatınızda ve iş hayatınız boyunca etkilerini ciddi anlamda göreceksiniz. Bologna eğitim sisteminde öğretmenin sadece bir verici olarak görülmesi ya da öğrencinin sadece pasif bir alıcı olarak görülmesinden ziyade öğrenci ve öğretmen arasındaki diyalogların çok daha güçlü bir alt yapıya sahip olması beklenmektedir. Bu alanda yapılacak olan çalışmalarda iyi bir geleceğe sahip olmak için iyi bir eğitimden geçirilmiş olacaksınız.
  •  Avrupa eğitim müfredatına uygun bir şekilde eğitim görürsünüz dolayısı ile ülkemizdeki yüksek öğretim kurumu yani yök sistemi dahilinde var olan denklik sistemi ile beraber yürüteceğiniz çalışmalarınızda başarılı bir alt yapıya sahip olursunuz. Donetsk Ulusal Teknik Üniversitesi dahilinde elde edeceğiniz diploma ile beraber dilerseniz kendi iş yerinizi açarsınız, dilerseniz bir başka iş veren ile beraber anlaşma yaparak çalışırsınız.
  •  Bir iş veren daima kendisi için en faydalı olabilecek olan personeli aramaktadır. Sizde Ukrayna’da eğitim alarak diğerlerinden farklı olacaksınız dolayısı ile gerek yabancı dil bakımından gerek teknik bilgi bakımından öncelik sahibi olacaksınız.

Bu maddeleri yurt dışında eğitim almanın faydaları olarak sıralamamız mümkün olacaktır. Her ne kadar eğitim almış olursanız olun daima sizden daha iyi olmak isteyenler olacaktır bu açıdan yapmış olduğunuz çalışmaları tamamlayarak Donetsk Ulusal Teknik Üniversitesi dahilinde istediğiniz bölümün ilgili lisans düzeyindeki eğitimi alarak elde ettiğiniz diploma ile beraber iş bitti dememelisiniz. Asıl şimdi çalışmalar başlamakta olacak. Bundan sonraki yaşantınızda yapacağınız çalışmalarda sürekli olarak uygulamaya ve pratiğe yönelik çalışmalar sergileyecek  ve zaman içerisinde kendiniz sürekli olarak geliştireceksiniz. Bunun yanı sıra elde etmiş olduğunuz teknik bilgileri çalışma hayatınızda sergileyeceksiniz. Bazen hatalarınız olabilir elbette bu hatalardan ders çıkaracaksınız.

Donetsk Ulusal Teknik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bologna eğitim sistemi sizler için kaliteli bir eğitim süreci olacaktır. Bu alanda yapılacak çalışmalar öğretmenlerin, öğrencilere sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencilerin iyi bir eğitim alması için en uygun bir şekilde alanında gerekli araştırmaları yapması, kendi ekip arkadaşlarını oluşturması, projelendirme ve uygulama çalışmaları yapması yanı sıra yaptığı araştırmalardan elde edeceği yazılı ya da görsel dökümanlar neticesinde elde edeceği bilgileri taslaklar halinde toparlayarak konu ile ilgili olarak edinmiş olduğu bilgileri bir sonraki aşama olan projelendirme ve uygulama kısmında test ederek sonuçlandırması işlemlerinden geçecektir. Bir sonraki aşamada ise öğrenci elde ettiği bu verileri düzene sokmuş bir halde sunum yapabilecek seviyeye gelmiş ve konuya tam anlamıyla hakim olmuş olacaktır. Donetsk Ulusal Teknik Üniversitesinde iyi bir lisans eğitimi almak isterseniz sizde Euro Star Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

Üniversitenin Konumu