"Enter"a basıp içeriğe geçin

Harkov Ekonomi Üniversitesi

Harkov Ekonomi Üniversitesinde ekonomi alanında, bilgisayar, turizm ve basım yayınlılık alanında iyi bir lisans eğitimi alarak bu alanda elde edeceğiniz diplomaları geleceğinizi şekillendirirken kullanma imkanına sahip olabilirsiniz. Harkov Ekonomi Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans eğitimi almak için lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmalısınız. Harkov Ekonomi Üniversitesinde aşağıya yazdığımız bölümle ile ilgili lisans eğitimi alabilirsiniz öncelikle bu bölümlere bir bakalım;

 •  Ekonomi ve Hukuk Bölümü
 •  Ekonomi ve Bilişim Bölümü
 •  Pazarlama ve Yönetim Bölümü
 •  Uluslar arası Ekonomik ilişkiler Bölümü
 •  Muhasebe Yönetimi ve Denetim Bölümü
 •  Finans Bölümü
 •  Ekonomi ve İşletme Yönetimi Bölümü
 •  Yönetim ve idarecilik Bölümü
 •  Bilgisayar bilimi Bölümü
 •  Basım ve Yayıncılık Bölümü
 •  Turizm Bölümü
 •  Turizm Yönetimi Bölümü

Harkov Ekonomi Üniversitesi dahilinde bu bölümlerde lisans eğitimi almak için her hangi bir şekilde üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yok ya da her hangi bir şekilde üniversite sınavına girmenize gerek yoktur. Bu alanda yapacağınız tek şey 0212 244 66 00 numaralı telefon hattını aramak ve Euro star yurt dışı eğitim hizmetleri başvuru ofisine gelerek konu ile ilgili detaylı bir bilgi sahibi olmaktır. Sizlere alanında bilgi, birikim ve tecrübeleri doğrultusunda uzmanlaşmış bir ekip dahilinde hizmet vermekte olan Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisi bu konuda detaylı bir şekilde yardımcı olacaktır. Konu ile ilgili olarak çalışmaları sürdürecek olan ekibimiz en kısa sürede gerekli işlemleri tamamlamış bir şekilde Harkov Ekonomi Üniversitesinde eğitim alma imkanı için alt yapınızı hazırlamış olacaktır.

Harkov Ekonomi Üniversitesinde eğitim görmek için ;

 • Lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor elde ettiğiniz bu diplomaların Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisine getirilmesi gerekiyor ki Harkov Ekonomi Üniversitesi kayıt işlemleri ne kısa sürede aşılabilsin.
 • Sağlıklı olmalısınız. Sağlık bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşunda bir sağlık raporuna ihtiyacınız var.
 • Aids olmadığınızı gösteren bir sağlık raporuna ihtiyacınız olacaktır. Sağlık bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşunda yer alan heyetin onayında aids olmadığınızı gösteren bir rapor ve bu raporun tercüme işlemlerinin yapılarak noter huzurunda onaylanması gerekiyor bunun akabinde ise kaymakamlık tarafından onaylanmalıdır.
 • Yirmi beş yaşından küçük olmanız gerekiyor. Harkov Ekonomi Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dili Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinden biri olarak tercih edilmektedir. Bu alanda bir bilgiye sahip değilseniz öncelikli olarak bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimine tabii tutulmaktasınız bu eğitim sürecine yirmi beş yaşından büyük olanlar katılamamaktadır. Fakat bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak detaylı bir şekilde bilgiye sahipseniz her hangi bir sorun bulunmamaktadır.

Bu kurallar eşliğinde dilerseniz Harkov Ekonomi Üniversitesi dahilinde tercih etmiş olduğunuz bölüm ile ilgili olarak iyi bir lisans eğitimi alma imkanına sahip olabilirsiniz. Harkov Ekonomi Üniversitesinde yüksek öğretim kurumu yani yök denkliği bulunmaktadır. Dolayısı ile  Harkov Ekonomi Üniversitesi dahilinde elde edeceğiniz diplomalar ülkemizde de geçerlidir. Harkov Ekonomi Üniversitesinden mezun olduğunuzda dilerseniz kendi iş yerinizi kurabilir ya da dilerseniz bir başka iş veren ile çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Harkov Ekonomi Üniversitesinde bitirdiğiniz bölümlerin lisans eğitimi ile ilgili bir işe yerleşirken yurt dışından aldığınız bu diplomalar işe girişinizde sıkıntı çıkarmayacak herhangi bir kısıtlama ya da engelleme ile karşılaşmayacaksınız.

Aynı zamanda Harkov Ekonomi Üniversitesi dahilinde alacağınız diplomaların üniversite bünyesinde Avrupada verilmekte olan eğitim müfredatı ile beraber bir eğitim verdiğini belirtmemizde fayda olacaktır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu