"Enter"a basıp içeriğe geçin

İvano Franskivisk Tıp Üniversitesi

Ukrayna’nın en kaliteli eğitim kurumlarından biri olarak bilinmekte olan İvano Frankivisk Tıp Üniversitesi dahilinde kaliteli bir tıp eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken şey lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmaktan geçmektedir. Bu alanda elde edeceğiniz bir lise diploması ile beraber üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yok aynı zamanda üniversite sınavına girmenize de gerek yoktur. Doğrudan İvano Frankivisk Tıp Üniversitesinde tercih edeceğiniz tıp bölümü konusunda eğitim alabiliyorsunuz. Tabi ki bunun için öncelikle 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber uzmanlaşmış olan ekip arkadaşlarımızla görüşmeniz durumunda işlemleriniz çok hızlı ve başarılı bir şekilde sonuçlandırılacaktır.

Bu alanda İvano Frankivisk Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir tıp eğitimi almak isterseniz ;

  • Lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor bir lise diplomanız olmalı.
  • Sağlıklı olmanız gerekiyor. Aids olmadığınızı gösteren bir sağlık raporu, bu raporun tercüme edilmesi ve noter huzurunda ve kaymakamlık tarafından onaylanması gerekiyor.
  • İvano Frankivsitip Tıp Üniversitesi dahilinde verilmetke olan eğitim dili olarak Rusça, Ukraynaca ve İngilizce eğitim verilmekte olduğunu belirtmemizde fayda olacaktır. Bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili iyi seviyede bilgiye sahip değilseniz sizi bir yıllık hazılık eğitimi bekliyor olacaktır. Bu alanda hazırlık eğitimi almak için yirmi beş yaşın üzerinde olmamanız gerekiyor.

Bu şartları yerine getiriyorsanız hiç vakit kaybetmeden alanında uzman olan Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ekibimiz ile yapacağınız görüşmeler dahilinde kaliteli bir şekilde eğitim almaya başlayabilirsiniz. Bu alanda aşağıdaki bölümlerden birini tercih edebilirsiniz;

  • Tıp
  • Pediatri
  • Diş Hekimliği
  • Eczacılık
  • Hemşirelik
  • Diş Teknisyenliği

Tıp alanında gerekli görülen bütün bölümlerin ayrıntılı bir şekilde eğitiminin verilmekte olduğu İvano Frankivisk Tıp Üniversitesi bünyesinde bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bu eğitim sistemi dahilinde öğrenciyi sadece pasif bir alıcı olarak görmekten ya da öğretmeni sadece bir verici olarak görmekten ziyade öğrenci ile öğretmen arasındaki diyalogu çok daha güçlü bir hale getirmeyi temel amaç olarak görmekte olan bir eğitim sistemi içerisinde öğrencilerin başarılı bir şekilde çalışmalarını yürütmeleri sağlanmaktadır. Bu eğitim sistemi dahilinde öğrenciler araştırmacı bir kişilik kazanmaktadır. Bunun yanı sıra yapacakları araştırmalar ile konuları öğrenirken yapacakları projelendirme ve uygulama çalışmaları ile beraber de öğrenciler bu alanda konuya tam hakimiyet kazanmakta ve bunun akabinde sunum çalışması ile beraber konuya olan hakimiyetlerini göstermektedir. Dolayısı ile öğretmenin yılda iki kez kullanmakta olduğu kanaat notu ve ects kredi sistemi adı verilen sistem dolayısı ile öğrenci lisans eğitiminde başarılı bulunduğu takdirde bir üst sınıfa geçişine karar verilmektedir. Bu eğitim sistemi ile beraber öğrencinin kaliteli bir süreç ile beraber tıp eğitimi aldığını gözlemlemekteyiz.

En iyi şekilde tıp eğitimi verilmekte olan öğrenci bu alanda yapacağı çalışmalar ile beraber bologna eğitim sistemi dahilinde öğretmenin öğrencilere sunacağı konu başlıkları ile beraber öğrencilerin kendi aralarında yapacakları bir anlaşma ile beraber kendi ekip arkadaşlarını oluşturması sonucunda tercih edecekleri konu başlığını araştıracak olan öğrenciler bu alanda gerekli alt yapı çalışmaları ile beraber gerek İvano Frankivisk Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanesinde gerek ise İvano Frankivisk Tıp Üniversitesi bünyesinde yer alan teknolojik donanım bakımından oldukça kaliteli bir şekilde hizmet vermekte olan bilgisayar laboratuvarlarında araştırmalar yapabilmektedir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu