"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kiev Ekonomi Üniversitesi

Kiev Ekonomi Üniversitesi Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de 1906 yılından günümüze dek restorasyon çalışmaları yapılarak getirilmiş kaliteli bir eğitim kurumu olarak bilinmektedir. Kiev Ekonomi Üniversitesinde bir çok bölüm bulunuyor olsa da ağırlıklı olarak uzmanlaşmış oldukları bölüm ekonomidir. Bu alanda Ukraynalı ekonomistlerin bir araya gelerek bir program yaptıklarını biliyoruz. Ukraynalı ekonomistlerin yapmış oldukları programın adı mba programları olarak bilinmektedir.

Kiev Ekonomi Üniversitesinde uygulanmakta olan müfredat ise Avrupa ülkelerinde uygulanmakta olan müfredat ile bire bir konumdadır. Dolayısı ile ülkemizdeki yüksek öğretim kurumu yani yök ile aralarında bulunan denklik sisteminden dolayı öğrenci arkadaşlarımız Kiev Ekonomi Üniversitesinden mezun olarak ülkemize dönmeleri sonucu itibari ile diplomaları ile dilerseler kendi işletmelerini kurabiliyor, dilerseler bir başka işletme sahibi ile çalışma imkanı bulabiliyorlar.

Kiev Ekonomi Üniversitesinde bir çok ülkeden din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin öğrenci bulunmaktadır. Başkent olan Kiev’de diğer ilçelere göre hayat biraz daha pahalı gibi duruyor. Örneğin üniversitenin kendi yurtlarında konaklama isterseniz aylık 35 dolar, arkadaşlarınız ile bir eve çıkmak isterseniz dayalı döşeli tertemiz bir ev için aylık 250 dolar, haftada bir eğlenmek istiyorum kendime bakmak istiyorum derseniz ortalama 400 dolar ya da aile ile beraber kalmak istiyorum derseniz aile ile yapacağınız anlaşmaya bağlı olarak bir yaşam sürmeniz mümkün olacaktır.

Kiev Ekonomi Üniversitesinde eğitim şartları çok çok iyi bir konumdadır. Alanında uzman kişiler tarafından verilmekte olan eğitim öğrencileri tatmin edebilecek düzeydedir. Ukrayna’da eğitim görmeyi isterseniz öncelikli olarak yerine getirmeniz gereken bir takım şartlar bulunmaktadır. 25 yaşın üzerinde olmamanız gerekmektedir. Bunun akabinde lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Ayrıca sağlıklı olduğunuzu belirten heyet raporundan geçmiş bir rapor ile beraber noter huzurunda onaylanmış olması gerekmektedir ve kaymakamlık tarafından onaylanmış olması gerekir. Bunun yanı sıra eğer bu şartları yerine getiriyorsanız yapmanız gereken şey hemen EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz. Size detaylı  bir şekilde bilgi verilecek eğer şartlarınız uygun konumda ise kaydınız gerçekleştirilecektir. Yapılacak olan sözleşme dahilinde vize ve kayıt kısımları alanında uzman personel ekibimiz tarafından gerçekleştirilecektir.

Ukrayna’da eğitim görmek için öncelikli olarak bazı nedenler bulunmkatadır. Ukraynada eğitim alarak dilinize yeni bir dil daha ekleme imkanı bulacaksınız. Bu durum sizin için yapacağınız iş başvurularında daima bir artı sağlayacaktır. Bir işveren gözünden konuya bakacak olursak iş veren daima en iyi donanıma sahip bir personeli iş yerinde çalıştırmayı tercih eder. İş arayan ise daima kendi koşullarına göre daha rahat olanı aramaktadır. Hal böyle olunca ise iş veren ile iş arayan arasında bir anlaşmaya varılması durumunda iş arayan rahat bir şekilde çalışacak iş veren ise işlerinin görülmesini sağlayacaktır.

Ukrayna’nın başkenti olan Kiev şehrinde Kiev Ekonomi Üniversitesinde verilmekte olan eğitim dahilinde öğrenciler bologna eğitim sisteminde eğitim görmektedir. Bologna eğitim sisteminde eğitim öğretmen ile öğrenci arasındaki diyalogu çok daha güçlü bir hal almasını sağlamaktadır. Bologna eğitim sisteminde öğretmenin öğrenciye sunacağı konu başlıkları arasında öğrencinin seçeceği konu başlığı ile öğrenci kendi ekip arkadaşlarını oluşturarak öğrencilerin kendi aralarında yapacakları araştırmalar sonucunda ortaya bir takım taslaklar çıkacaktır. Ortaya çıkarılan bu taslaklar ile ilgili olarak yapılacak çalışma neticesinde görseller ve metinler bir araya getirilmektedir. Dolayısı ile öğrenciler bu aşamadan sonra uygulama kısmına geçmektedir. Etcs kredi sisteminin uygulanmakta olduğu bu sistemde öğrenciler kredi toplayarak bir üst sınıfa geçmektedir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu