"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi

Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi orman ürünleri üretimi ya da pazarlaması alanına ilgi duyanların tercihi olabilecek üniversiteler listesindedir. Ülkeye ve çevre sorunlarına önem veren, çevreye duyarlı kişilerin bir arada toplandığı Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi insani değerleri yerinde öğrencilerle başarılı bir profile ulaşmayı amaç edinmektedir. Mesleğe ilişkin değerlerin özümsenmesinde başarılı akademik kadrosuyla yanınızda yer alacak olan bu lisans programı sosyal ve teknik konularda donanımlı konuma gelebilmenizi sağlayacaktır. Orman kaynaklarının sürdürülmesi ya da korunabilmesi hususlarının temel alındığı akademik süreçte siz başarana kadar devamlılık sağlayabilecektir. Üniversite her bakımdan mesleki becerileri özümsemiş öğrencileri mezun ederek bu alanda mesleği icra edebilme yeteneğinizi tam manasıyla kullanabilmenize yardımda bulunabilecektir.

Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi farklı odun ve odun ürünlerinin üretimi, envanteri, bakımı, yetiştirilmesi aşamalarını sırasıyla akademik süreçte karşınıza çıkarabilmektedir. Hasat ve pazarlama konularında mesleki ihtiyaç karşılanmasını her sene yeterli düzeyde gerçekleştirebilecek kontenjanda öğrenciye yer açabilmektedir. Üniversite Avrupa’da yeni yeni kabul gören ormancılık sektörüne verilen değeri anlayabilen öğrenci profiliyle giderek artan sayıda kayıt gerçekleştirebilmektedir. Eurostar yurtdışı eğitim danışma birimleri ziyaretini gerçekleştirip bölüm kaydını tamamlayabilirsiniz. Hem de çok kısa bir zamana dilim içerisinde. Böylece Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi lisans yaşantısında yer almak için buradaki hayat koşullarının araştırmasına girmeye başlayabilirsiniz. Bu üniversitenin artıları ve eksileri gibi kafanızda yer eden tüm sorulara zamanında yanıt bulabilirsiniz. Temel dersler ve mesleki ders içerikleriyle bütünleşen akademik süreçte sizlerin yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz uygulama dersleri de mevcuttur. Kaplama, kontraplak, lif levha, yonga levha, kereste, parke, kağıt teknolojisi gibi ders içeriklerinde bilgili akademik personellerimizden faydalanma fırsatıyla kendinizi geliştirebileceksiniz.

Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi temel ve teknik bilimlere ilgi duyan öğrenciler kadar ekonomiyle ilgilenen bireyler olabilme yeteneğiyle sizleri yoğurmaktadırlar. Tozlu ya da gürültülü iş ortamları sizi rahatsız etmemelidir. Ya da insanlarla çevreyle olan iletişim probleminiz olmamalıdır. Aksi takdirde beklentiniz olabilecek iş yaşamı içinde yer alamazsınız. Sadece doğayı ve orman ürünlerini sevmeniz yetmez. Farklı kültürdeki insanlarla iletişim becerisi kazanmanıza destek olacak çevre koşullarının da değerini bilmelisiniz. Daha Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi öğrencisi iken kendinizi geliştirebileceğiniz çevre imkanlarını en iyi şekilde kullanabilme koşullarıyla baş başa kalabileceksiniz. Farklı dilden konuşanlarla birlikte akademik sürecin gerektirdiği tüm koşulları en başarılı bir şekilde tamamlama fırsatını yakalama imkanı elinizde. Mezun olduğunuzda sahip olacağınız diplomayı sizi kabul edecek iş yerlerine sunma fırsatını bir an önce elde etmek istemez misiniz? Peyzaj firmalarında, özel ormancılık bürolarında, özel sektörde, özel fidanlıklarda ormancılıkla ilgili eleman ihtiyacı olan birimlerde kolaylıkla iş bulabilirsiniz. İlerleyebileceğiniz bu iş sahasında orman mühendisi ya da orman endüstri mühendisi unvanı kazanabilecek noktaya kadar yükselebilme fırsatını buradan mezuniyetinizle değerlendirebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu