"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi

Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi bünyesinde eğitim görmek istermisiniz? Üstelik bir birinden kaliteli fakültelerin bulunduğu eğitime yüksek derecede önem verilmekte olan bir eğitim kurumunda öncelikle Rusça ya da Ukrayna dilini öğrenerek bir başlangıç yaparak bu eğitim sürecinden geçmeye ne dersiniz? Bologna eğitim sisteminin var olduğu Kiev Ulusal Teknik Üniversitesinde üniversite sınavı stresine bile girmenize gerek kalmadan üniversite eğitimi almak isterseniz tek yapmanız gereken şey lise veya lise dengi bir eğitim kurumundan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz. Kiev Ulusal Teknik Üniversitesinden mezun olduğunuz takdirde ülkemizdeki yüksek öğretim kurumu yani yök ile aralarında bulunan denklik sistemi dahilinde Kiev Ulusal Teknik Üniversitesinden alacağınız diplomaların hangi bölüm olursa olsun tamamının ülkemiz sınırları içerisinde her alanda geçerli olduğunu belirtmemizde fayda olacaktır. Kiev Ulusal Teknik Üniversitesinden alacağınız diploma ile dilerseniz kendi iş yerinizi kurabilir ekip arkadaşlarınız ile geleceğinizi şekillendirebilirsiniz. Dilerseniz Kiev Ulusal Teknik Üniversitesinden alacağınız diploma ile iş verenler ile görüşebilir bir işletmede çalışabilirsiniz.

Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi Eğitim

Alacağınız bir yıllık hazırlık eğitiminin ardından Kiev Ulusal Teknik Üniversitesinde geçerliliği bulunmakta olan Rusça ya da Ukraynaca dili eğitiminin ardından dört yıllık bir lisans eğitimi ile beraber mühendislik fakültelerinden mezun olacaksınız. Dolayısı ile konuya tam hakimiyetinizi kazanacağınız bologna eğitim sistemindende geçirilmiş bir vaziyette çalışma hayatınıza bir başlangıç yapacaksınız. Konu ile ilgili olarak alacağınız bu eğitim dahilinde öğretmen ile öğrenci arasındaki diyalog güçlü bir hal alacaktır ve bununla da kalmayacak olup ekip çalışmasına yönelik iyi bir performans sergileyeceğiniz bu ilk adımlar olacaktır. Kiev Ulusal Teknik Üniversitesinde bologna eğitim sistemini kısaca anlatacak olursak öğrencinin daima araştırmaya, uygulamaya ve sunum yapmaya hazır bir konumda olduğunu ilgili konunun hakimiyetinin daima sağlanmış ya da sağlanabilir halde olduğunun göstergesi bir konumdadır. Uygulanmakta olan bu eğitim sistemi dahilinde öğretmeni sadece bir verici olarak görmemekteyiz aynı zamanda öğrenciyi ise sadece bir alıcı konumunda görmemekteyiz. Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi bünyesinde bulunan araştırma kütüphanelerinde gerek ise teknolojik donanım bakımından üst sınıflara hitap etmekte olan laboratuvarları bakımından kaliteli bir eğitim hizmeti vermekte olan üniversitemizde 41.700 öğrenci eğitim almaktadır. 2500 kişilik bir profesör kadrosu, docent ve öğretim görevlisi mevcuttur. Üniversite her yıl yaklaşık olarak 50 farklı ülkeden 2000 kişilik bir yabancı öğrenciye eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Bunun yanı sıra Kiev  Ulusal Teknik Üniversitesinde yüksek öğretim kurumu yani yök ile arasında bir denklik bulunmaktadır. Yani bu üniversitelerden aldığınız diplomalar ülkemizde de geçerlidir. Bitirdiğiniz bölümle ilgili bir işe yerleşirken yurt dışından aldığınız bu diplomalar işe girişinizde sıkıntı çıkarmayacak herhangi bir kısıtlama ya da engelleme ile karşılaşmayacağınızın göstergesi durumundadır.

Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi Avantajları

Sizde 48 milyon kişilik bir nüfusa sahip Ukrayna’da başkent Kiev  şehrinde Kiev  ulusal teknik üniversitesinde eğitim alma imkanına sahipseniz bu fırsatı kaçırmamalısınız. Öncelikli olarak yirmi beş yaşın altındaki kişilerin tercih edilmekte olduğu üniversitede aranan bir başka özellik ise sağlıklı olmanızdır. Kiev  teknik üniversitesi sağlıklı olduğunuzu gösteren heyet onayındaki raporun aynı zamanda kaymakamlık onaylı ve noter huzurunda onaylı olmasını beklemektedir. Bunun yanı sıra lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Bu gerekçeler dahilinde size uygun ise doğrudan Euro Star yurt dışı eğitim başvuru bürosuna giderek konu ile ilgili uzman personelimiz tarafından bilgilendirileceksiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu