"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi

Ukrayna’nın başkentinde kaliteli bir tıp eğitimi almak ister misiniz üstelik sadece lise ya da lise dengi bir okuldan mezu olmuş olmanız gerekiyor. Dolayısı ile üniversite sınavı stresi yaşamanıza gerek yok hatta üniversite sınavına girmenize de gerek yok Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir tıp eğitimi almak için öncelikli olarak alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisi olan 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak bu alanda sizin için gerekli olan bilgileri öğrenme imkanına sahip olabilirsiniz.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi hastane kavramı ve üniversite eğitiminde sağlık yöneticileri ile işbirliği içinde çalışmaktadırlar. Bu alanda bologna eğitim sistemi ile beraber öğrencilerini yetiştirmekte olan Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi Klinik çalışmalarında yenilikçi olarak tanınan ve uluslar arası tanınan Ulusal Kiev Tıp Üniversitesi yurt içi ve yurt dışından çeşitli öğrencilere hizmet vermektedirler. Ulusal Kiev Tıp Üniversitesi eğitim kariyer ve sağlık açısından Ukrayna’nın en kaliteli tıp üniversitelerinden birisidir.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim imkanlarından faydalanmakta olan bir çok yerli öğrenci olduğu gibi bir çok yabancı ülkeden gelmiş öğrenci nüfusu da bulunmaktadır. Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim hizmetlerinin hat safhada kaliteli bir şekilde verildiğini belirtmemizde fayda var. Bu alanda Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi için Ukranya’nın en kaliteli en prestijli tıp üniversitelerinden biri olduğunu vurgulayarak söylemeliyiz. Sizde Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde kaliteli bir eğitim sistemi ile başarılı bir şekilde tıp eğitimi görebilirsiniz.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim görerek başarılı bir tıpcı olma imkanına sahip olacaksınız. Şimdi Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahailinde yer alan bölümlere şöyle bir bakalım;

 • Psikiyatrist Bölümü
 • Medikal Psikoloji Bölümü
 • Kozmatik Teknolojileri Bölümü
 • Diş Hekimliği Bölümü
 • Diş teknisyenliği Bölümü
 • Fizik tedavi Bölümü
 • Spor Hekimliği Bölümü
 • Sağlık yönetimi Bölümü
 • Radyoloji Bölümü
 • Anesteziyoloji Bölümü
 • Patoloji Bölümü
 • Sağlık Öğretmenliği Bölümü
 • Kozmetik Teknolojileri Bölümü
 • Halk Sağlığı Bölümü

Bu on dört bölümden birinde eğitim görmek isterseniz üniversite sınavı için çalışmanıza gerek yok dolayısı ile üniversite sınavı stresi yaşamanıza ve üniversite sınavına girmenize gerek yok Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de rahat bir şekilde bu bölümlerden birinde bologna eğitim sistemi ile beraber eğitim görme imkanına sahip olabilirsiniz.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi Eğitim

Ulusal Kiev Tıp Üniversitesi 12 Fakülte 7 Enstitü merkezileri, 78 bölüm, 30 bölüm laboratuvarlar ile mükemmel bir donanıma sahiptir. 137 Profesör, 188 doktor, 341 Doçent ve 719 Doktora dahil 1200 öğretim görevlisi ile dev bir eğitim kadrosuna sahiptir. 200 den fazla akademisyen, Devlet ödüllü akademisyen, Onur Bilim ve teknoloji eğitimcileri ve üyeleri yer almaktadır.

Bunun yanı sıra yukarıda yazmış olduğumuz on dört bölüm içinde geçerli olmak kaydı ile bütün bölümlerde bologna eğitim sistemi uygulanmakta ve bunun yanı sıra yapılmakta olan çalışmalar dahilinde bu bölümlerden birinden mezun olduğunuz durumda ülkemiz şartlarında yüksek öğretim kurumu yani yök ile olan denklik sisteminde diplomalarınızın geçerliliği korunmaktadır.

Ulusal Kiev Tıp Üniversitesi bünyesinde 7 yurt, 12 Öğrenci kantini, Kafeteryalar, 9 spor merkezi, 75 eğlence için sanatoryum, Avrupa değişim Programları, Klinik değişim programları için 53 ülkeden 1500’den fazla yabancı öğrenci bulundurmaktadır. Kiev Tıp Üniversitesinde 8500 ulusal öğrenci eğitim hizmeti almaktadır. Ulusal Kiev Tıp Üniversitesi Uluslar arası İş birliği DSÖ, Dünya çapında 32 dünya ve Avrupa Akademileri, Meslek örgütleri ve önde gelen üniversiteler ile işbirliği çalışmaları sürmektedir.

Sizde bu şeklide kaliteli bir eğitim merkezinde iyi bir tıp eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak 0212 244 66 00 numralı telefonu arayarak konu ile ilgili detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu