"Enter"a basıp içeriğe geçin

Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi

Lugansk Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir tıp eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmalısınız. 1956 yılında kapılarını eğitime açmış olan Ukrayna bakanlar kurulunun eğitim emri ile beraber açılmış olan üniversitesi olan Lugansk Tıp Üniversitesi dahilinde bologna eğitim sistemi ile beraber kaliteli bir eğitim almak isterseniz doğrudan 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübesini kullanarak gerek Ukrayna’da vize işlemlerinde tam başarı elde etmiş olan ekip arkadaşlarımız gerek ise bu alanda çalışmalarını eksiksiz bir şekilde yürüterek Lugansk Tıp Üniversitesi dahilinde tercih edeceğiniz bölümlere kayıt işlemleri ile ilgili olarak sürekli olarak çalışmalarına devam eden personelimizi bu alanda sizlere gerekli olan yardımı en iyi şekilde sağlayacaktır..

Lugansk Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitimlerde bolgona eğitim sistemi ile beraber bir eğitim verilmektedir. Bologna eğitim sistemi dahilinde verilmekte olan bu eğitimlerde öğrencilerimizin sadece pasif bir alıcı olarak görülmesinden ya da öğretmenlerin sadece bir verici olarak görülmesinden ziyade öğretmen ve öğrenciler arasındaki diyalogların çok daha güçlü bir hal almasını sağlamaktadır. Bu alanda yapılan çalışmalar ile ilgili olarak kaliteli bir şekilde eğitim hizmetlerini sürdürmekte olan Lugansk Tıp Üniversitesi dahilinde Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dilleri altında eğitim verilmektedir.

Lugansk Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim görecek olan öğrencilerimiz yukarıda yazmış olduğumuz bu üç dil ile ilgili olarak en az bir tanesin ileri düzeyde akıcı bir aksana sahip bir şekilde konuşabiliyor ise öğrencimize bu alanda gerekli işlemler uygulanarak doğrudan Lugansk Tıp Üniversitesi dahilinde lisans eğitimi sürecine başlaması sağlanmaktadır. Lisans eğitimi sürecine başlayacak olan öğrencimiz ise bu alanda yürüteceği çalışmalar ile beraber kaliteli bir eğitim seviyesine sahip bir şekilde alacağı lisans eğitimini tamamlayacaktır.

Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi Eğitim

Devlet kuruluşu Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi çok iyi imkânlara sahiptir. Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi konusunda öncelikli olarak üniversiteyi bir tanıyacak olursak şunları yazabilir teorik sınıflar için 5 bina ve dünya standartlarına denk biçimde donatılmış olan Lugansk tıp kurumlarının klinik esasındaki geniş bir ağ mevcuttur. Bugün, Devlet kuruluşu Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi uygulama sınıfları, eğitimler, laboratuvar çalışmaları, kütüphane, araştırma çalışması ve yardımcı hizmetlere yönelik tasarlanmış olan bir binalar kompleksidir. İçindeki ders çalışma laboratuvar tesislerinin 33.598 metre kare olduğu, Devlet kuruluşu Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi tarafından sahip olunan alan 70.466 metre karelik bir alan içerisinde Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dil seçenekleri ile beraber kaliteli bir şekilde eğitim ve öğretim çalışmalarını sürdürmekte olan Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi dahilinde sizde dilerseniz kaliteli bir şekilde eğitim görme imkanına sahip olabilirsiniz. Bu alanda yapacağınız çalışmalar ile beraber lisans eğitimini tamamladığınızda doğrudan yurdumuza geri dönerek konu ile ilgili olarak çalışma imkanına sahip olabilirsiniz.

Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim görebilmek için ayrıca sağlık raporuna ihtiyacımız olacaktır. Bu raporun sağlık bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşu tarafından verilmesi gerekiyor. Aynı zamanda heyet onayında aids olmadığınızı gösteren bir rapora sahip olmalısınız. Bu işlemler ardından raporunuzun tercümesi sağlanarak noter huzurunda onaylanmış olması gerekiyor ve bunun yanı sıra kaymakamlık tarafından da onaylanmalıdır.

Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce olarak eğitim vermekte olan Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi dahilinde bu üç dilden biri ile ilgili yeterli bir bilgiye sahip değilseniz sizi bir yıllık bir hazırlık eğitimi süreci beklemektedir. Bu eğitim için 25 yaşında büyük olmamalısınız.

Üniversitenin Konumu