"Enter"a basıp içeriğe geçin

Lviv Tıp Üniversitesi

Liviv Tıp Üniversitesi 1784 yılında kurulmuş olan bir tıp üniversitesidir. Liviv Tıp Üniversitesi açılışından sonra 1934 yılında bir değişim sürecine girmiş bulunmaktadır. bu değişim sürecinin ardından ise Tıp Fakültesi genel tıp ve Eczacılık Fakülteleri adı altında Liviv Devlet Tıp Üniversitesi adını almıştır. Liviv Tıp Üniversitesi ise aynı zamanda 17 Ekim 1993 Yılında Ukrayna bakanlar kurulu ile akreditasyon seviyesi 4 ile yüksek öğretim kurumu Liviv Devlet Tıp Üniversitesi  ya da Liviv Tıp Enstitüsü temellerine dayandırılmaktadır.

Liviv Tıp Üniversitesi yakın bir geçmişe bağlı kalmak üzere Galician Danylo adı ilie birleşme sağlayarak oldukça büyümüştür. Liviv Tıp Üniversitesi dahilinde büyük bir donanıma sahip olması ile beraber şöyle bir bakacak olursak;

 • 7 Tane Farklı fakülte
 • 78 Tane Farklı Bölüm
 • 48 Tane Klinik
 • 14 Tane Bina ( Sağlık, Diş merkezi, Eczacılık, Eğitim sanayi, Botanik bahçesi, Laboratuvar, Endüstriyel Toksikoloji, Klinik patoloji enstitüsü, Anti kanser ilaçları, Biyolojik Psikiyatri, Test araştırma merkezleri, Araştırma alanları, Kütüphane Mevcuttur..
 • 8 Tane pansiyona sahip olan Liviv Tıp Üniversitesi sanatoryum, spor kampı, yemekhane ve kafeleri ile kaliteli bir alana sahip bulunmasının yanı sıra her yıl yurt dışında ortalama bin kişilik bir öğrenci kapasitesi kontenjanına sahip olması ile beraber gelen öğrencilere dilerseler  Liviv Tıp Üniversitesi bünyesinde yer alan yurtlarda, dilerseler tercih edecekleri arkadaşlar ile birlikte ev kiralama işlemleri yanı sıra dilerseler  Liviv Tıp Üniversitesi çevresinde yer alan evlerde yaşayan kişiler ile anlaşarak bir sözleşme dahilinde aile yanında kalma imkanına sahip olabilmektedirler. Bunların yanı sıra üniversite dahilinde yer alan kapasiteye bakacak olursak görüyoruz ki 1560 stajyer ve bunun yanı sıra 18.000’den fazla öğrenciye sahip olması ile birlikte önemli bir konuma sahip ve Ukrayna’da ikinci sırada yer alan eğitim kurumumuz yüksek bir başarıya sahiptir.

Sizde Bologna eğitim sisteminin hakim olduğu Liviv Tıp Üniversitesinde eğitim almak isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra sağlıklı olduğunuzu (aids olmadığınızı) gösteren heyet tarafından kontrolü sağlanmış bir sağlık raporunun tercümesi edilmiş bir şekilde kaymakamlık onayından geçirilmesi ve noter huzurunda da onaylanmış olması gerekmektedir. Ayrıca hazırlık sınıfında eğitim görülecek ise yaşınızın yirmi beş üzerinde olmaması gerekmektedir.

Lviv Tıp Üniversitesi Eğitim

Bologna eğitim sistemine biraz değinecek olursak bu eğitim sistemi dahilinde öğrenciyi sadece bir alıcı olarak görmekten öğretmeni ise sadece bir verici olarak görmekten ziyade iyi bir eğitim sistemi olan bu sistemde öğretmenin öğrenciye sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencinin bilgiye erişmek için gerek üniversite bünyesinde yer alan teknolojik donanımdan yararlanması gerek ise üniversite bünyesinde yer alan kütüphaneden yararlanması beklenmektedir. Bu eğitim sistemi dahilinde üniversite bünyesinde yer alan bölümlere bakalım şimdi;

 1. Diş Hekimliği Bölümü
 2. Eczacılık Bölümü
 3. Anesteziyoloji Bölümü
 4. Yoğun Acil Tıp Bölümü
 5. Radyoloji Bölümü
 6. Klinik Bölümü
 7. Halk sağlığı Bölümü
 8. Laboratuar Bölümü
 9. Psikyatrist Klinik Bölümü
 10. Spor hekimliği Bölümü
 11. Fizyoloji Bölümü yer almaktadır. Sizde bu bölümlerden birinde eğitim görmek isterseniz üniversite sınavına hazırlanmanıza gerek yok, üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yok ve en önemlisi de üniversite sınavına girmenize gerek yok..! Sizde hiç zaman kaybetmeden bu üniversitelerden eğitim hizmeti almanız için gerekli her türkü destek sağlanmaktadır. 0212 244 66 00 numaralı EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisini arayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Alanında uzmanlaşmış yılların verdiği tecrübe ile %100 üniversite kayıt kabulü ve %100 Ukrayna vizesi başvuruları ile sonuç almakta olan ekip arkadaşlarımız ile yapacağınız sözleşme dahilinde sizde iyi bir eğitim alabilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu