"Enter"a basıp içeriğe geçin

Odessa Tıp Üniversitesi

[box type=”alert”]Ukraynanın en büyük tıp üniversitesi olan Odessa Tıp Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak aranmakta olan şeylerden bir tanesi lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Bunun dışında sağlıklı olmanız gerekiyor. Sağlık bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşu tarafından heyetten geçecek bir sağlık raporunda aids olmadığınız yazması gerekmektedir.[/box]

Bu raporun tercüme edilerek noter huzurunda onaylanmış olması gerekli ayrıca kaymakamlık tarafından da onaylanması gerekmektedir. Bunun dışında Ukrayna’nın en büyük tıp üniversitesi olan Odessa Tıp Üniversitesini detaylı bir şekilde inceleyecek olursak görüyoruz ki Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan 800 öğretmen kadrosu, 18 kişilik bir akademisyen kadrosu, 105 kişilik profesör ve doktor  kadrosu, 407 kişilik doçent ve profesör asistanı ile beraber kaliteli bir eğitim verilmekte olan Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır.

Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim ile beraber dünya üniversiteler sıralamasında yapılan çalışmalar ile beraber 2007 yılında üniversitemiz için 107. sıra uygun görülmüştür. Elli yedi farklı ülkeden bin beş yüz yabancı öğrencinin bulunduğu Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde toplamda dört bin beş yüz kişilik bir öğrenci kapasitesi bulunmaktadır.

Bu alanda eğitimlerini en kaliteli, en modern bir şekilde sürdürmekte olan üniversitemize bakacak olursak toplamda yirmi yedi bin metre karelik bir alan üzerinde kurulmuştur. Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan on sekiz blok, kırk sekiz klinik, altı yurt ve bir milyon kitaplı kütüphane basım yayın kompleksi, spor salonu, Karadeniz kıyısında yer alan modern bir dinlenme tesisi ve bilgisayar merkezi bulunan üniversitemiz dahilinde öğrencilerimiz boş zamanlarını çok verimli bir şekilde değerlendirebilmektedirler.

[box type=”tick”]Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitimlerde kullanılan eğitim dili Rusça ve İngilizce olarak ikiye ayrılmaktadır. Üniversitemizde eğitim görmek isteyen öğrencilerimiz için bu iki dilden en az bir tanesini ileri düzeyde akıcı bir aksana sahip bir şekilde bilmiyorlar ise bir yıl sürecek olan bir hazırlık eğitimi sürecine tabi tutulmaları sağlanmaktadır. Bu eğitim süreci boyunca öğrencilerimiz en iyi şekilde eğitilmekte ve bir üst sınıfa hazır bir hale getirilmeleri sağlanmaktadır. Bu şekilde öğrencilerimiz iyi bir tıp eğitimi almaya hazır olacaktır. Altı yıl sürecek olan tıp eğitimi öğrencilerimiz için aşırı derecede aktif bir yabancı dil kullanma kabiliyetine ve alanında en iyi şekilde eğitim almaya yöneltilmektedir.[/box]

Odessa Tıp Üniversitesi Eğitim

Bologna eğitim sisteminin kullanılmakta olduğu üniversitemiz dahilinde verilmekte olan eğitim ile beraber öğrencilerimizi sadece birer alıcı olarak görmekten ya da öğretmenlerimizi ise sadece birer verici olarak görmekten ziyade öğrencilerimiz için bilgiye araştırma yolu ile ulaşabilen, araştırarak öğrenmiş oldukları bilgiler neticesinde öğrendikleri ile beraber bir uygulama ya da proje hazırlayabilen ve bunları insanlığa faydalı olacak bir şekilde sunma kabiliyeti ile yetiştirilen bir nesif meydana getirmeyi temel prensip olarak görmekteyiz.

Dilerseniz sizde bologna eğitim sistemi ile beraber Ukrayna’nın en prestijli, en büyük tıp üniversitesi olan Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir eğitim alabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak yapmanız gereken şey Eurostar Yurt dışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz. Bu alanda yılların bilgi ve birikimi ile tecrübeye sahip olan alanında uzman ekip arkadaşlarımız ile beraber sürdüreceğimiz çalışmalar dahilinde tercih edeceğiniz bölümler doğrultusunda iyi bir tıp eğitimi alacaksınız. Üstelik alacağınız tıp eğitimi dahilinde elde edeceğiniz diplomalarınız ülkemizde yüksek öğretim kurumu yani yök bünyesinde geçerliliğini koruyor olacaktır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu