"Enter"a basıp içeriğe geçin

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi dahilinde iyi bir eğitim almak ister misiniz üstelik üniversite sınavına girmenize gerek yok, tabi bunun yanı sıra üniversite sınavı stresini yaşamanıza da gerek yok.. Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi 12 Haziran 1930 yılından su taşımacılığı ve su mühendisliği enstitüsü adı altında kurulmuş olan bir üniversitedir. 1994 yılında odessa maritime üniversitesi adını almıştır. Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi  gerek ülke içerisinde gerek uluslar arası alanda yapmış olduğu eğitim hamleleri ile 26 şubat 2002 tarihinde Ukrayna başbakanı tarafından ödüllendirilerek adının başına ulusal kelimesini almaya hak kazanmıştır. Böylece okulun adı günümüzdeki odessa ulusal denizcilik üniversitesi (ONMU) olmuştur.

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi öğrencileri bir yıl sürmekte olan hazırlık bölümü olmak üzere toplamda beş yıllık bir eğitim sürecinden geçirilmektedir. Bunun yanı sıra  Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesinde lisans eğitimleri, yüksek lisans eğitimi ve doktora eğitimi alma gibi eğitim imkanları bulunmaktadır.

[box type=”alert”]Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim sistemi Bologna eğitim sistemidir. Bu alanda yapılan çalışmalar dahilinde öğrenci ile öğretmen arasındaki diyalogu güçlendirecek çalışmalara yer verilmiştir. Öğrenciyi sadece pasif bir alıcı olarak görmekten öğretmeni ise sadece bir verici olarak görmekten ziyade çok daha iyi bir sistem olan bologna eğitim sistemi dahilinde öğretim görevlisi öğretmenin öğrenciye sunacağı konu başlıkları altında öğrencinin bu alanda ekip arkadaşları ile beraber bir çalışma yapmasını sağlamaktan geçmektedir. Bu alanda öğrencilerin yapacakları çalışmalar dahilinde etcs kredi sistemi ile beraber öğretmenlerin yılda iki kez kullandıkları kanaat notu ile beraber başarılı olan öğrencilerimizin bir üst sınıfa geçişleri sağlanmaktadır.[/box]

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi Ukrayna’nın bilinen en prestijli, alanında en kaliteli denizcilik üniversitesidir. Tem pus ISO 9001- 2000 Sertifikasına sahip olan bir üniversitedir. Üniversite uluslar arası denizcilik örgütü ve Güneydoğu Avrupa Taşımacılık araştırmacılığı (SEATREF) örgüt üyesidir. Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bologna eğitim sisteminde öğrenciler ekip arkadaşları ile beraber almış olduğu konuları araştımak için dilerseler Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesinin gelişmiş teknolojiye sahip bilgisayar laboratuvarlarını kullanmaları sağlanıyor ya da Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi bünyesinde yer alan araştırma kütüphanelerinde konu ile ilgili olarak araştırmaların yapılabilmesi sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra öğrenciler elde ettiği yazılı görsel taslaklar ile birlikte bir üst aşama olan uygulama ve projelendirme çalışmalarında bulunmaktadırlar. Bu alanda yapılacak çalışmalar ile beraber öğrenciler araştırmakta oldukları konuya karşı tam hakimiyeti sağlayarak iyi bir eğitim almış olmaktadır. Dolayısı ile öğrencilerin iyi bir eğitim alması okulun adını duyurmasında çok daha etkili bir yöntem olacaktır.

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi Eğitim

[box type=”tick”]Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi dahilinde yerli ve yabancı bir çok öğrenci eğitim almaktadır. Bu alanda yapılan çalışmalar dahilinde yabancı uyruklu öğrenciler dilerse Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi bünyesinde yer alan yurtlarda konaklama imkanına sahip olurken dilerseler arkadaşları ile bir araya gelerek bir ev kiralayıp evde yaşayabilirler ya da Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi çevresinde yer alan evlerde aile yanında konaklama imkanına sahip olabilirler aileler ile beraber yapılacak olan anlaşma dahilinde bir odayı kiralayarak bu odalarda belirli bir sözleşme ile birlikte konaklama imkanına sahip olabilirsiniz.[/box]

Sizde Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesinde kaliteli bir eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken lise diplomanızın olması yeterlidir. Üniversite sınavı sıkıntısına girmeden sadece diplomalarınızla bu üniversitelerde eğitim görebilirsiniz. Bu üniversitede iyi bir eğitim görmek istiyorsanız hemen hemen Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu