"Enter"a basıp içeriğe geçin

Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi

Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi Ukrayna’nın Güney Batı kesiminde yer almaktadır. Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi köklü bir geçmişe sahip olmakla beraber zengin kaynaklara sahip bir yapıya sahip ve bunun yanı sıra gelişmiş internet ağı bulunan sınıflar ile beraber bu alanda bilimsel çalışmalarını sürdürmekte olan bir üniversite olarak bilinmektedir.

[box type=”alert”]Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi dahilinde yapılmakta olan çalışmalarda sosyal aktivite konusunda zengin bir içeriğe sahip olması ile biliniyor ve tabi bunun yanı sıra iş ve eğitim programları için bir takım projelerde hazırlamakta olan Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi dahilinde bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi dahilinde yer alan çalışmalar ile beraber Avrupa üniversiteler birliğinin en asil üyelerinden biri konumundadır ve bunun yanı sıra Avrasya Üniversiteler birliğinin de üyesi konumunda olan Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bologna eğitim sistemi ile ilgili detaylara bakacak olursak bu alanda verilmekte olan eğitim sistemini biliyoruz ki dünyanın en gelişmiş eğitim sistemlerinden biri olarak bilinmektedir. Bologna eğitim sistemi dahilinde öğrencilerin sadece pasif bir alıcı olarak görülmesi ya da öğretmenlerin sadece bir verici olarak görülmesinden ziyade öğretmen ve öğrenciler arasındaki ilişkilerin çok daha güçlü bir hal aldığını gözlemleyebiliriz. Bu alanda yapılmakta olan çalışmalar dahilinde kaliteli bir şekilde öğrenciler konuları ile ilgili olarak araştırma çalışmalarında bulunmakta ve araştırma konuları ile ilgili olarak uygulamalarda bulunmaktadır.[/box]

Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesinde yer alan bu sistem dahilinde öğretmenlerin öğrencilere vereceği konu başlıkları dahilinde öğrencilerin konularını detaylı bir şekilde araştırabilecekleri alanlar mevcuttur. Gerek Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanelerinde gerek ise Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi dahilinde yer alan bilgisayar laboratuvarlarında gerekli araştırmaları yapabilir yazılı ve görsel taslaklar ile beraber elde edilecek bu araştırma çalışmasının yetersiz olması durumunda konunun uzmanı kişiler ile yapılacak olan röportaj çalışması ile beraber bu alanda başarılı bir çalışma sürdürülebilir.

Odessa Milli Üniversitesi dahilinde yer alan bölümlere bir bakalım ;

 1. Ekonomi Bölümü
 2. İşletme Bölümü
 3. Matematik Bölümü
 4. Mekanik Enstitüsü Bölümü
 5. Uluslar arası Ekonomik İlişkiler Bölümü
 6. Mikrobiyoloji Bölümü
 7. Biyoloji Bölümü
 8. Kimya Bölümü
 9. Hukuk Bölümü
 10. Gazetecilik Bölümü
 11. Sosyal Hizmetler Bölümü
 12. Sosyal Bilimler Bölümü
 13. Siyasi Bilimler Bölümü
 14. Coğrafya Bölümü
 15. Felsefe Bölümü
 16. Alman Filolojisi Bölümü
 17. Doğal ve Beşeri bilimler Bölümü

[box type=”tick”]Yukarıda yazmış olduğumuz bölümlerde lisans eğitimi almak için lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Fakat her hangi bir şekilde üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yok bunun yanı sıra üniversite sınavına girmenize de gerek yoktur. Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesine kayıt işlemleri için doğrudan 0212 244 66 00 numaralı telefon hattını arayarak konu ile ilgili gerekli detayları öğrenebilirsiniz ve bu alanda uygun bir şekilde çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi  dahilinde sizlerde kaliteli bir şekilde lisans eğitimi alabilir çağdaş yaşamın getirmiş olduğu sosyal bir dünyada yaşantınızı sürdürebilirsiniz. İyi bir eğitim ve iyi bir iş ile beraber çevrenizde aranan kişi olur, saygın bir yere sahip olursunuz. Bu alanda yapacağınız çalışmalar doğrultusunda başarılı ve kaliteli bir gelecek için eğitime önem vermelisiniz.[/box]

Bir iş veren gözünden bakacak olursak iş verenler bu alanda işe alacağı personelinin çok iyi bir bilgi birikimine üstün bir şekilde donanıma sahip olmasını istemektedir. Bundan dolayı yapacağı çalışmalar ile beraber rahat bir geleceğe sahip olabilecektir. Sizde dilerseniz bologna eğitim sistemi dahilinde sizde Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dilleri ile beraber Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi  dahilinde eğitim görebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu