"Enter"a basıp içeriğe geçin

Sumy Devlet Üniversitesi

Sumy Devlet Üniversitesi alanında en kaliteli eğitim hizmetlerini vererek öğrencilerini memnun etmeyi temel hedef haline getirmiş Ukrayna’nın önde gelen üniversitelerinden biridir. Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’e yaklaşık olarak beş saatlik bir uzaklıkta olan Sumy Devlet Üniversitesi Ukrayna’nın Kuzey Doğu sınırları içerisinde yer alakta olan Rusya sınırına bitişik olan psol nehri üzerinde kurulmuş sumy şehrinde bulunmaktadır.

Sumy Devlet Üniversitesi başkent Kiev’e beş saat uzaklıkta, Kharkov şehrine ise yaklaşık olarak iki saatlik bir uzaklıktadır. Sumy şehrinin nüfusuna bakacak olursak kırk sekiz milyon nüfusa sahip Ukrayna genelinin sadece üç yüz binlik bir nüfusa sahip olduğunu görmekteyiz. Sumy kendinde daha çok ırmaklar, göller, park bahçe peyzaj ve yeşillik alanlar mesire alanları ile beraber görülmektedir. Fakat üç yüz bin nüfusa sahip olan bu şehirde tam dört tane üniversite vardır ve bunların üç tanesi devlet bir tanesi ise özel üniversitedir. Bu üniversitelerden ise Sumy Devlet Üniversitesi ve Sumy Ulusal Ziraat Üniversitesi yabancı uyruklu öğrenciler istedikleri takdirde eğitim imkanı vermektedir.

Sumy Devlet Üniversitesi bünyesinde neler olduğu konusunda kısaca bakacak olursak, beş akademik binaya sahip olan üniversite dahilinde bilgisayar laboratuvarları, kimya laboratuvarları, öğrenci yurdu, çalışma salonları, üniversite kütüphanesi ve öğrenciler için eğlence alanlarının bulunduğu Sumy Devlet Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz öncelikle yapmanız gereken küçük bir test var. Bu soruların cevabı olumlu ise EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz

Sumy Devlet Üniversitesi Eğitim

0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz. Kısaca sorulardan bahsedecek olursak; Lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Sağlık durumunuz iyi olmalıdır. Aids olmamanız gerekmektedir. Sağlık durumunuzun heyet huzurundan geçirilmiş olması gerekmektedir ve elde edilecek olan bu heyet raporu dahilinde tercümesi yapılarak noter huzurunda onaylanmış olması gerekmektedir ve son olarak kaymakamlık tarafından onaylanmış olması gerekiyor.

Birde üniversite dahilinde hazırlık eğitimi alabilmek için yirmi beş yaşın üzerinde olmamanız gerekmektedir. Tüm bu kurallar sizin için uygun görülüyor ise Euro Star yurt dışı eğitim merkezi ofisi telefon numaraları ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz ya da vereceğim adresten, fax numarasından veya e-mail adresinden yararlanabilirsiniz.  yurtdisiegitim@hotmail.com.tr mail adresini kullanarak veya doğrudan İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han ) kat:5  Taksim/ İstanbul/ Türkiye adresinden ofisimizi ziyaret ederek alanında uzman kişiler tarafından sizlere yardımcı olacak personelimiz ile irtibata geçmiş olacaksınız. Tüm bunlar dahilinde yapılacak sözleşme ile beraber yurt dışında eğitim imkanlarından yararlanabileceksiniz.

Sumy Devlet Üniversitesinde eğitim görerek nasıl bir ayrıcalık sahibi olacaksınız?

  • Öncelikle şunu belirtmemizde fayda var ki Sumy Devlet Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bologna eğitimi süresince yani bir yıllık hazırlık eğitimi ve dört yıllık lisans programı dahilinde Ukraynaca, Rusça ya da İngilizce eğitim verilmektedir. Eğer bu dillerden en az birini iyi derecede biliyorsanız gireceğiniz sınav ile bunu kanıtlayarak doğrudan lisans eğitimi programına katılabilirsiniz. Eğer bu alanda yeterli bir bilgiye sahip değilseniz yapmanız gereken tek şey iyi bir hazırlık süreci geçirmek olacaktır. Tercih edeceğiniz dil doğrultusunda Sumy Devlet Üniversitesinde lisans programlarına geçiş yapabileceksiniz. Bunun önemli olmasının sebebi verilecek olan eğitim dilinin bu üç dilden biri olacak şekilde verilmesidir. Ayrıca Sumy Devlet Üniversitesinden mezun olduğunuz takdirde çalışma hayatınızda rakiplerinize göre daha şanslı olacaksınız çünkü iyi bir aksana sahip bir yabancı diliniz olacak ve bunun yanı sıra kaliteli bir eğitim sürecinden geçirilmiş olacaksınız. Dolayısı ile rakibiniz olacak kişilere karşı daima ön plandasınız.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu