"Enter"a basıp içeriğe geçin

Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi

Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi 1977 yılında akredite olmuş bir üniversitedir. En iyi tarım üniversitelerinden birinde okumayı yurtdışında hayal eden gençler Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi sizleri bekliyor. Son teknolojik ortamlarda kazanacağınız çalışma yeteneklerinizle bir adım daha önde olabilme gayretinde bulunabilmek için üniversitemizi tercih edebilirsiniz. Tarımsal üretimle alakalı pek çok bilgi elde edebileceğiniz bir üniversite olarak tarım bitkiciliğinden tarım hastalıklarına kadar pek çok onu öğretilmektedir. Örtü altı bitkiciliği, bahçe bitkileri yetiştiriciliği, hayvan yetiştiriciliği, hayvan besleme, su ürünleri yetiştiriciliği gibi branşlarda söz sahibi olabileceğiniz dersler alabileceksiniz. Tohum elde etme, tohumları sınıflandırma, muhafaza etme, fide üreticiliği, gıdaya işlenebilen tarım ürünleriyle alakalı derslerde teori sonrası uygulama sahalarında öğrenebilecekleriniz arasındadır. Bu konularda sizlere teori dersleri ardından göreceğiniz uygulama derslerinde akademik personel tarafından uygulama gerçekleştirilebilmektedir.

Çevre ve biyolojik çeşitliliğin korunmasında görev almak isteyen gençlerin sık tercihi olan üniversitemiz sınavsız kabul gerçekleştirmektedir. Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi lisans kaydınız için tavsiye edilebilecek Eurostar yurtdışı eğitim danışma birimi ziyaretlerinizle kısa sürede burada eğitim hayatına merhaba deme şansını yakalayabileceksiniz. Tarımsal yapıların özelliklerini öğrenme, tarım bitkilerinin ilaçlanması, sulama metotları gibi önemli derslerde bilgiyi tam anlamıyla öğrenebilecekleriniz listesindedir. Ekoloji ya da peyzaj konularında bilgi sahibi olup kendinizi geliştirebileceğiniz çevre imkanlarını size sunan üniversite güncel bilgilerle donatılabilmenizi sağlayabilecektir. Tarımda makine kullanımında aletlerin tanınması, ayarlarının yapılması, doğru biçimde kullanma becerisi kazanma gibi yetileri de uygulamalı olarak öğrenebileceksiniz. Analitik düşünme becerisi kazanma, yaratıcı, yenilikçi düşünme teknikleriyle kendini her gün biraz daha yenileme fırsatı yakalama için üniversite size imkan tanıyabilecektir.

Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi iklim verilerine göre toprakla nasıl uğraşabileceğiniz konusunda sizleri bilgilendirebilmektedir. Bu bilgilendirmeler ile toprakla geçirdiğiniz zamandan verimi yüksek sonuçlar elde edebilme fırsatını yakalama imkanınızda olabilecektir. Biyoloji, kimya, matematik, tarımsal meteoroloji, temel bilgi teknolojileri, teknolojinin bilimsel ilkeleri, tarımsal yapılar ve sulama, tarla bitkileri, hayvan yetiştirme, bahçe tarımı gibi pek çok derste başarılı olabileceksiniz. Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi tarım sektöründe karşılaşabileceğiniz tüm durumlara karşın ders içeriklerini genişletmektedir. Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi öğrencisi olmaya aday tüm herkesin faydalanabileceği imkanlar eşitliğinde dersleri başarıyla tamamlamak birincil hedefiniz olmalıdır. Tarım sektörünün içinde yer alan Avrupa’daki tarımsal faaliyetlerde başarılı uygulamacılarla aynı ortamda dersler işleyebileceksiniz. Sizlere ürünlere bakma becerisi ve sulama çoğaltma faaliyetlerinde yetenekli kişilerle tanışma imkanı veriyoruz. Bazı zamanlarda Avrupa’da gerçekleştirilen en iyi tarım ürünü yetiştiricisi seçilen ya da ürün yetiştirmede nam salmış kişilerin yeteneklerini izleme imkanı da verebiliyoruz. Bu fırsatlarla tarımsal anlamda kendi yeteneklerinizi her zaman üst mertebelere tırmandırabilme olanağı yakalamaya ne dersiniz? Sizlerin hayal dünyanızı genişletebilecek mertebelerde yer alabileceğiniz iş sahaları için Avrupa imkanlarıyla lisans sürecimizde yer alabilmenizi bekliyoruz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu