"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ternopil Ekonomi Üniversitesi

Ternopil Ulusal Ekonomi Üniversitesi 1966 yılında kurulmuş ve yıllardır yurt dışından öğrenci kabul etmekte olan bir üniversite olarak bilinmektedir. Ternopil Ulusal Ekonomi Üniversitesi dahilinde Ukrayna ekonomisine yön verecek şekilde bir çok uzman ekonomist yetiştirilmiştir. Ternopil Ulusal Ekonomi Üniversitesi dahilinde Bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bologna eğitim sisteminde öğrencinin bilgiyi pasif bir şekilde almakta olan alıcı olarak görülmesine ya da öğretmeni sadece bir verici olarak bilgiyi öğrencilere aktarmasının önüne geçilmesi sağlanmıştır. Dolayısı ile öğretmenin vereceği bilgiler dahilinde öğrencilere sunacağı konu başlıkları ile beraber öğrencinin bu konu başlıkları içerisinden seçebileceği bilgiler dahilinde öğrencilerin iyi bir çalışma sürdürmesi sağlanmaktadır.

Bu çalışma süresi boyunca öğrenciler yapacakları işlemlerde isterler ise Ternopil Ulusal Ekonomi Üniversitesi bünyesinde yer alan araştırma kütüphanelerinde aradıkları bilgiye ulaşabilirler ya da dilerseler Ternopil Ulusal Ekonomi Üniversitesi bünyesinde yer alan teknolojik donanım bakımından oldukça üst sınıfta yer alan bilgisayar laboratuvarları ya da kimya laboratuvarları dahilinde yapmış oldukları araştırmaların doğruluğunu test etme ya da doğru bilgiye ulaşıp ulaşmadıklarını farklı kaynaklardan yapacakları araştırmalar dahilinde çözümleme çabası içerisinde çalışmalarını yürütürler.

Araştırma çalışmalarını başarılı bir şekilde tamamlamış olan öğrenci arkadaşlarımız bu çalışmanın ardından ekip arkadaşları ile beraber elde etmiş oldukları gerek yazılı döküman gerek ise görsel dökümanlar ile beraber bunların taslaklar halinde ortaya konulması ile beraber bu taslakları en iyi şekilde yeniden yapılandıracak bir şekilde iyi bir hal almasını sağlayarak uygulama çalışması dahilinde bir sunum hazırlarlar.

Hazırlayacakları bu sunumda gerek yaptıkları araştırmaları gerek ise yaptıkları uygulama çalışmalarını anlatmaları istenmektedir ya da bu çalışmalar ile ilgili gerekli beklentiler ve ulaşılan sonuçlar yazılması beklenmektedir. Ternopil Ulusal Ekonomi Üniversitesi dahilinde eğitim görmekte olan öğrenciler bu şekilde bir eğitim sürecinden geçirilmekte ve etcs denilen kredi sistemi dahilinde eğitimlerini sürdürerek bir üst sınıfa geçmeyi hak etmektedirler.

Ternopil Ekonomi Üniversitesi Eğitim

Bu eğitim sistemi dahilinde öğrenci arkadaşlarımız eğer iyi bir şekilde yabancı dile sahip ise girecekleri bir sınav ile bunu kanıtlayarak doğrudan dört yıl sürecek olan lisans eğitimi sürecine dahil olurlar fakat iyi bir yabancı dil bilgisine sahip olmayan öğrenci arkadaşlarımız için bir yıl sürecek olan bir yabancı dil hazırlık sınıfı bulunmaktadır. Bu bir yıllık hazırlık eğitimi süresi boyunca öğrenci eğitim göreceği bölümde geçerli olan yabancı dil eğitiminin temellerini almakta ve hızlandırılmış bir eğitim ile ileri seviyede bu dile hakim olması sağlanmaktadır.

Ternopil Ekonomi Üniversitesi bünyesinde matematik, yabancı dil eğitimi, coğrafya ve tarih dersi ortak ders olarak verilmektedir. Bu dersler dışındaki dersler seçmiş olduğunuz bölüm dahilinde ileri ki yaşamınızda çalışma hayatına atıldığınızda karşınıza çıkabilecek ya da sizi ilgilendirecek konular dahilinde mesleki eğitime yöneltilmiş dersler ile beraber iyi bir eğitim sürecinden geçirilmeniz sağlanacaktır. Ternopil Ekonomi Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir.

Ternopil Ekonomi Üniversitesinde eğitim görmekte olan öğrenciler çeşitli ülkelerden gelmiş olan öğrenciler ile beraber uluslar arası öğrencilerin katılımı ile beraber istikrarlı ve barışçıl bir toplum temellerini üniversitemiz dahilinde oluşturmaları sağlanmış olmaktadır. Kampus içerisinde yer almakta olan voleybol sahası, futbol sahası, basketbol sahası, aerobik alanı gibi sportif faaliyetlere de yer verilmektedir.

Sizde böyle bir eğitim sistemi içerisinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken şey Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisi ile 0212 244 66 00  numaradan irtibata geçmektir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu