"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ternopil Tıp Üniversitesi

Ternopil Tıp Üniversitesinde 41 fakülte bir araya gelerek yüksek lisans ve uzmanlık alanında eğitim hizmeti sunmakta ve bunun yanı sıra her yıl 51 ülkeden 1800 öğrenciyi bünyesinde barındıran üniversite uluslar arası üniversite özelliği taşımaktadır. Ternopil Tıp Üniversitesi 1957 yılında Ukrayna devlet ternopil tıp üniversitesi olarak kurulmuş olmakla beraber 2004 yılında ise Tıp Akademisi unvanını almıştır. Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde 3500 yabancı uyruklu öğrenci eğitim almaktadır. Dilerseniz sizde bunlardan biri olabilirsiniz. Lisansüstü eğitim fakültesinde 20.000 üzerinde mezun vermiştir. Üniversiteden mezun olan 30.000 den fazla uzman dünyanın değişik bölgelerinde çalışmaktadır.

Ternopil Tıp Üniversitesi kaliteli bir eğitim kadrosuna sahiptir. Bu alanda tam 549 öğretim görevlisi ekibi ile beraber 3 birimi 85 doktor, 287 stajyer 8 teknoloji bilim konseyi, 3 seçkin akademisyen, 2 devlet ödüllü profesörden oluşmaktadır. Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans eğitimi almak için öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş ve elinizde bir lise diploması bulunuyor olmalıdır. Bu alanda yapılacak olan çalışmalar dahilinde Ternopil Tıp Üniversitesinde tercih etmiş olduğunuz bölüme alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber uzmanlaşmış ekip arkadaşlarımız Ternopil Tıp Üniversitesinde kayıt işlemlerinizi gerçekleştirecek ve bunu yanı sıra birde Ukrayna’da eğitim için gerekli olan vize işlemlerinde sizlere yardımcı olacaktır.

Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan bölümlere bir bakalım;

  • Tıp Bölümü
  • Diş Hekimliği Bölümü
  • Eczacılık Bölümü
  • Hemşirelik Bölümü
  • Morfoloji Bölümü
  • Tıbbi ve Biyolojik Enstitüsü Bölümü
  • Sağlık hijyen Bölümü
  • Patolojik Bölümü

Bu bölümler dahilinde kaliteli bir şekilde lisans eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak 0212 244 66 00 numaralı teelfon hattını arayarak alanında uzamanlaşmış Euro star yurt dışı eğitim merkezinde yer alan ekip arkadaşlarımız sizlere gerekli olan bütün detayları sunacak ve bu alanda gerekli çalışmayı üstlenerek konu ile ilgili tercih edeceğiniz bölüm dahilinde Ukrayna’da eğitim alma imkanından faydalanmanızı sağlayacaktır. Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan bu bölümlerin her birinde alacağınız eğitimler Bologna eğitim sistemi ile beraber Rusça, İngilizce ya da Ukraynaca dilleri ile beraber verilmektedir.

Ternopil Tıp Üniversitesi Eğitim

Bologna eğitim sistemi günümüzde bir çok üniversite tarafından kullanılmakta olan dünyanın en kaliteli eğitim sistemi olarak görülmekte ve bu alanda yürütülmekte olan çalışmalar dahilinde kaliteli bir şekilde eğitim sürecine tabi tutulmuş olacaksınız. Dolayısı ile sizlerde bologna eğitim sistemi ile beraber öğrencilerin sadece pasif bir alıcı olarak görülmesi ya da öğretmenlerin sadece bir verici olarak görülmesinden ziyade öğrenciler ve öğretmenler arasındaki diyalogların daima çok iyi seviyede tutulduğunuz gözlemleme imkanına sahip olabileceksiniz. Bu eğitim sistemi ile beraber öğrenciler en iyi şekilde yetiştirilmektedir. Sizlerde dilerseniz bologna eğitim sistemi ile beraber başarılı bir şekilde tıp eğitimi alabilirsiniz.

Aldığınız eğitimler ile beraber tıp alanında kendi branşınızı seçebilir, diş hekimliği bölümünden mezun olarak kendine bir diş hekimi polikliniği açabilir ya da bir başka sağlık kuruluşunda çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Eczacılık bölümünden mezun olduğunuz elde edeceğiniz diplomalarınız ile beraber dilerseniz kendi eczanenizi açabilir ya da bir başka eczacı ile anlaşarak çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Hemşirelik alanında mezun olduğunuzda sağlık bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşunda rahat bir çalışma hayatına sahip olabilirsiniz.. Diğer bölümler içinde aynı şekilde dilerseniz ülkemiz sınırları içerisinde kendi polikliniğinizi açabilir ya da bir başka sağlık kuruluşunda çalışma imkanına sahip olabilirsiniz iyi bir gelecek, rahat bir yaşam, saygın bir çevre için öncelikli olarak eğitime önem vermelisiniz. Bu hangi yaş grubunda olursanız olun insan kendini bir şekilde geliştirmek zorundadır ki şartları daha iyi bir yere taşıyabilsin..!

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu