"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna Üniversiteleri Dikey Geçiş

Yurtdışında okumak isteyen öğrenciler için Ukrayna Üniversiteleri oldukça büyük imkanlar sunmaktadır. Bu imkanlar neticesinde öğrenciler oldukça kariyerli ve prestijli mesleklere sahip olabilmektedir. Alanında uzman çalışan kadrosu, birbirinden değerli isimlerden oluşan akademisyenleri, dünyaca ünlü profesörleri ile Avrupa’daki eğitim sistemi ile eşdeğer olan Ukrayna Üniversitesi eğitim sisteminden sizler de yararlanabilirsiniz. Sonsuz imkan ve sınırsız ilgi sayesinde öğrenciler bu üniversitelerde donanımlı bireyler haline gelebilmektedir.

Bunun yanı sıra sınavsız eğitim sayesinde öğrenciler dikey geçiş sisteminden de kolaylıkla faydalanmaktadır. Öğrenciler Ukrayna Üniversiteleri Dikey Geçiş fırsatı ile beklemeden ve sınava girmeden hemen üniversite öğrencisi olabilmenin kolaylığını yaşamaktadır. Bu sayede isteyen kişiler istedikleri bölümlerde okuyabilmenin vermiş olduğu gurur ile fakültelerde eğitim almaktadır. Dikey geçiş konusunda da reform gibi bir hareket düzenlenmiş olup öğrencilerin gelecekleri emin ellere bırakılmaktadır.

Bilindiği üzere normal şartlarda 2 yıllık meslek yüksek okulu okuyan öğrenciler öncelikle dikey geçiş sınavına hazırlanmakta ve bu sınavda yeterli puan aldıktan sonra başvurdukları okullarda açık olan kontenjan sayısınca başvurabilmektedir. Fakat Ukrayna Üniversiteleri Dikey Geçiş şartları arasında sınav bulunmamaktadır. Bu nedenle de öğrenciler sınavsız dikey geçiş ile hemen 4 yıllık fakülte öğrencisi olabilmektedir.

Eurostar’ın Öğrencilere Sunduğu İmkanlar

Yurtdışı eğitim konusunda Eurostar’ın öğrencilere katkısı yadsınamaz boyutlardadır. Özellikle de dikey geçiş konusunda uzman olan Eurostar sayesinde kolaylıkla 4 yıllık fakülteye kayıt yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın Ukrayna Üniversiteleri ile yapmış olduğu anlaşmalar neticesinde dikey geçiş için 1 yıl beklemeye son verilmektedir. Bunun yerine hemen 3. Sınıftan başlayabilir ve zaman kaybı yaşamazsınız. Eurostar’ın çabaları ve yaptığı anlaşmalar neticesinde Ukrayna Üniversiteleri Dikey Geçiş konusunda bu yeniliğe geçilmiştir.

Her zaman yenilikçi, öncü ve çağdaş bir eğitim sistemine sahip olan Ukrayna Üniversiteleri bu anlaşmayı kabul ederek öğrencilerin direkt olarak 3. Sınıftan başlamasını kabul etmiştir. Böylelikle öğrenciler boş yere 1 sene kaybetmemiş olacak ve geleceğe daha hızlı hazırlanabileceklerdir. Dikey geçiş konusunda öğrencilere asla zorluk çıkartmayan Ukrayna Üniversiteleri yönetimi bu konuda da her daim öğrenci dostu olarak davranmaktadır.

Eurostar Yurtdışı Danışmanlık Merkezi’nin öğrencilere sunduğu avantajlar bunlarla da sınırlı kalmamaktadır. Aynı zamanda öğrencilerin kayıt işlemlerini de üstlenen Eurostar bu sayede oldukça rağbet görmektedir. Türkiye’deki tek yetkili danışmanlık merkezi olan Eurostar ile sizler de kolaylıkla üniversite okuyabilir ve 4 yıllık fakülte mezunu olabilirsiniz. Artık kariyer basamaklarını hızla tırmanabileceksiniz.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın