"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna Üniversiteleri Gemi Kaptanlığı

Ukrayna’da öğrenciler birbirinden farklı bölümlerde lisans eğitimi alabilmektedir. Özellikle de 1944’lü yıllarda kurulmuş olan Yüksek Deniz Okulu günümüzde Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi haline gelmiş olan oldukça meşhur bir eğitim alanıdır. Öğrenciler bu bölümde okuyarak denizcilik ile alakalı oldukça fazla donanım ve bilgiye sahip olabilmektedir. Denizde geçecek olan bir hayat için oldukça iyi bir eğitim alınması gerekmektedir. Bu nedenle de Ukrayna Üniversiteleri Gemi Kaptanlığı konusunda öğrenciler çok yönlü bir eğitim programına tabi tutulmaktadır.

Son teknoloji ile donatılmış olan sınıflar ve oldukça kaliteli bir eğitici kadrosu ile eğitim vermekte olan Ukrayna, denizcilik konusunda köklü bir ülkedir. Geçmişten günümüze tüm tekniklerin son teknoloji ile harmanlanması sonucunda öğrencilere eşsiz bir eğitim verilmektedir.  Ukrayna Üniversiteleri Gemi Kaptanlığı konusunda en ince ayrıntılar ve en detay konular dahi öğrencilere verilmektedir. 4 yıllık lisans eğitimi neticesinde öğrencilere 1 yıllık da staj eğitimi sunulmaktadır. Bu sayede de teoriler pratiğe dönüşecek, öğrenciler deniz hayatına daha hazır hale getirilecektir.

Ukrayna, eğitim konusunda oldukça yenilikçi ve aynı zamanda da gelenekselcidir. Bu sayede geçmiş bilgi birikimini günümüz modern teknoloji ve kanunları ile birleştirerek özümsemesini öğrencilere vermektedir. Köklü bir denizcilik okulunun olması sayesinde öğrenciler güvenle bu ülkeye gelerek üstün eğitim alabileceklerdir. Uluslararası Denizcilik Üniversiteleri Birliği’ne üye olan Ukrayna’dan mezun olan öğrenciler tüm Avrupa’da çalışma imkanı bulabilmektedir.

Oldukça büyük bir kampüs içerisinde 7 akademik binada öğrencilere hizmet sunulmaktadır. 4 bloktan oluşan kampüs içerisinde 3 kafe, öğrenci kulüpleri, yemekhane ve çamaşırhane gibi hizmetler sunulmaktadır. Ukrayna Üniversiteleri Gemi Kaptanlığı okumak isteyen öğrenciler Odessa şehrinde Odessa Denizcilik Akademisi’nde eğitim alabilmektedirler.

Ukrayna Mavi Bayrak Ülkesi Midir?

Evet, Ukrayna Mavi Bayrak ülkeleri arasında bulunmaktadır. AB ülkeleri arasında denizler ile alakalı olarak uygulanan bu birlik içerisinde Ukrayna’da yerini almıştır. Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı tarafından ülkelere verilen bir ödüldür. Özellikle de denize girilen plaj ve marinalar ile alakalı olarak yürütülen çalışmalar neticesinde bu ödüle layık bulunmuştur.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sayesinde sizler de Ukrayna Üniversiteleri Gemi Kaptanlığı bölümünde okuyabilir ve eşsiz bir eğitim hizmetinden yararlanabilirsiniz. Eurostar ile son derece uzman olan bir kadro tarafından alınan bilgiler sizi yönlendirecektir. Yurtdışı eğitimin tek adresi olan Eurostar ile sizler de geleceğin kaptanları olabilir ve denizlere açılabilirsiniz. Merak ettiğiniz her türlü soru ve sorun için Eurostar sizlere bir telefon kadar uzak…

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın