"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna Üniversitelerinden Türkiye’ye Yatay Geçiş

Yurtdışında okumak isteyen öğrenciler bu konuda Ukrayna’daki Üniversiteler ve seçkin bölümler arasından istediklerini tercih edebilmektedirler. Türkiye’den Ukrayna’ya sınavsız geçiş hakkı sağladığı için oldukça fazla sayıda öğrenci gitmektedir. Bu nedenle de Ukrayna Üniversitesi’nde sayısız Türk öğrenci bulunmaktadır. Ukrayna Üniversiteleri, bünyesinde okuyan öğrencilerine her türlü imkanı sunmaktadır. Bunlardan biri de Ukrayna Üniversitelerinden Türkiye’ye Yatay Geçiş fırsatıdır.

Bu imkanlar sınavsız geçiş hakkı, lisans tamamlama, yüksek lisans, doktora, dikey geçiş ve yatay geçiş gibi seçeneklerden oluşmaktadır. Ukrayna Üniversiteleri’nden Türkiye’ye Yatay Geçiş konusunda öğrencilere büyük imkanlar sunmaktadır. Yurtdışında okuyan öğrenciler her yönden büyük fırsatlara sahiptir. Bu nedenle de prestijli ve kaliteli bir eğitim öğrencileri beklemektedir.

Yatay geçiş avantajı için Ukrayna’nın sunduğu fırsat şu şekildedir. Öğrenciler sınavsız bir şekilde Ukrayna’da istedikleri üniversiteyi ve istedikleri bölümü seçebilmektedir. Hem de hiçbir harç ücreti ödemeden kolaylıkla bu bölümlere girmek mümkündür. Daha sonrasında Ukrayna Üniversitesi hazırlık eğitimi aldıktan sonra lisans bölümüne geçen öğrenciler yatay geçiş yapabilmek için 1 yıl da lisans bölümünde okumalıdırlar. Bu aşamayı da geçtikten sonra yatay geçiş hakkı tanınmaktadır.

Ukrayna Üniversitesi’nde hangi alanda okullarda Türkiye’de de bu alan ile ilgili başvuruda bulunma hakkı tanınmaktadır. Türkiye’de bu alan ile ilgili sınava girilmesi gerekmekte ve belirli bir barajı geçilmesi gerekmektedir. Baraj puanı veya da daha fazla puan almak yatay geçiş için yeterli olacaktır. Bu sayede Türkiye’de istenilen bölüme geçilebilmektedir. Yatay geçiş fırsatı sayesinde Ukrayna’da okumakta olan bir öğrenci Türkiye’ye gelerek burada eğitim ve öğretim hayatına devam edebilecektir.

Ukrayna Üniversitesi Avantajları

Ukrayna Üniversitesi’nin avantajları bunlarla da sınırlı kalmamaktadır. Öncelikle okulun kalitesi ve dünya çapında tanınıyor olması oldukça mühimdir. Ayrıca eğitim veren akademik kadronun dünya çapında çalışmaları olan ve isimlerini duyurmuş olan profesörlerden oluşması önemli bir ayrıcalıktır. Okul bünyesi içerisinde bulunan spor salonları, kütüphaneler, kafeler, öğrenci kulüpleri gibi birbirinden farklı alanlarda da hizmetler sunulmaktadır. Fakat Türk öğrenciler veya Türkiye’de okumak isteyen diğer öğrenciler için Ukrayna Üniversitelerinden Türkiye’ye Yatay Geçiş bulunmaz bir fırsat olacaktır.

Tüm bunlar ve çok daha fazlası için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’ndan detaylı bilgi alabilirsiniz. Çünkü Eurostar bu konuda yetkili olan tek danışmanlık merkezi olarak öğrencilere hizmet sunmaktadır. Eurostar ile sizler de geleceğinizi garanti altına alabilmiş olacaksınız. Sizlere Ukrayna Üniversiteleri’nden Türkiye’ye Yatay Geçiş hakkında merak ettiğiniz her şeyi anlatacak olan Eurostar ile güvendesiniz…^

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın