"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna’da Eğitim Avantajları

Yurtdışı eğitim denilince günümüzde en çok tercih edilen ülkelerden biri olan Ukrayna’da oldukça detaylı bir eğitim sunulmaktadır. Ukrayna’da okumak isteyen öğrenciler öncesinde bu ülke ve üniversiteleri ile ilgili araştırma yaparak bu ülkeyi tercih etmektedir. Birçok farklı avantajı bulunan Ukrayna’da okumak oldukça caziptir. Ukrayna’da eğitim avantajlarını tek tek irdelemek gerekirse şu şekilde incelenmektedir.

Ukrayna’da Sınavsız Eğitim Avantajı: Bilindiği üzere üniversite sınavları öğrencileri bir hayli zorlamaktadır. Bu nedenle de öğrenciler sınavlara hazırlanarak yıllarını verip aynı zamanda da maddi açıdan da zarara girmektedir. Yine de emeklerinin karşılığını almakta zorlanan öğrenciler bu sıkıntılardan kurtulmaktadır. Ukrayna’da herhangi bir üniversiteye giriş sınavı bulunmamaktadır. Bu sayede de istenilen bölüm sınavsız olarak okunabilmektedir. Ukrayna’da eğitim avantajları arasında öğrenciler tarafından en çok dikkatini çeken uygulama sınavsız geçiş imkanıdır.

İstenilen Bölümün Tercih Edilebilmesi: Öğrencilerin hayallerini kurdukları bölümleri okuyabilmesi ve istedikleri meslekleri icra edebilmesi oldukça önemlidir. Bu nedenle de öğrenciler Ukrayna’daki üniversitelerde istedikleri bölümü okuyabilmeleri tercih sebebi olmaktadır. Öğrencilerin Tıp, Hukuk, Mimarlık, Mühendislik ve bunlar gibi kariyer mesleklerinden istediklerini tercih etmeleri bu bağlamda öne çıkmaktadır.

Ukrayna’da Mavi Diploma Fırsatı: Tüm Avrupa ülkelerinde geçerliliği olan Mavi diploma sayesinde öğrencilerin geleceği garanti altına alınmaktadır. Ukrayna’da eğitim avantajlarının en başta gelen ve en çok tercih edilebilme sebeplerinden biri olan Mavi Diploma ile iş imkanlarının kapısı açılmaktadır. Mavi Diploma Europass ile öğrencilerin diploması Türkiye’de de tanınmaktadır.

Dikey Geçiş Avantajı: Ukrayna’da okumak isteyen öğrenciler 2 yıllık meslek yüksek okulu mezunuysa o zaman sadece diploma ile dikey geçiş yapabileceklerdir. Ukrayna’da eğitim avantajları arasında bulunan dikey geçiş avantajı ile direkt olarak 3. Sınıftan başlamak da mümkündür.

Eurostar İle Ukrayna’da Eğitim Fırsatları

Uygun Harç Ücretleri: Ukrayna’da okumak isteyen öğrenciler kaliteli bölümleri en uygun harç ücretleri ile okuyabilmenin verdiği rahatlığı yaşamaktadır. Yıllık 2000 ile 5000 Dolar arasında seyreden cüzi harç ücretleri ile öğrenciler istedikleri bölüme girebilmektedir. Ukrayna’da yaşam maliyetleri de oldukça düşüktür. Bu nedenle de çok tercih edilmektedir.

Sayılan avantajların yanı sıra Eurostar ile öğrenciler Ukrayna’da eğitim avantajlarından faydalanabilmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile öğrenciler kolaylıkla Ukrayna’daki üniversitelere kayıt yaptırabilmektedirler. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrencilerin kayıt işleminden mezuniyet işlemine kadar her anlarında yanında olmaktadır. Bu sayede de öğrencilerin omuzlarından büyük bir yük kalkmaktadır. Hiçbir prosedür ile ilgilenmeyen öğrenciler ve aileler Eurostar ile rahatlamaktadır.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın