"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna’da Eğitim Dili

Rusça ve Ukraynaca dilleri birbirine oldukça yakın dil grupları arasında yer almaktadır. Ukrayna’da yaşarken bu dillere aşina olmak ve pratik yapabilmek de mümkündür. Sadece okuldaki ders dili olarak değil yaşam dili olarak da bu 2 dil sıkça kullanılmaktadır. Bu da öğrencilerin yaşayarak pratik yapmasına ve dile hakim olabilmesine yaramaktadır. Ukrayna’da eğitim dilinin hem Rusça hem de Ukraynaca olması öğrencilerin geleceği açısından oldukça önemlidir.  Aynı zamanda bazı bölümlerde yer yer İngilizce dersler de bulunmaktadır. Öğrenciler bu ülkede sağlam bir şekilde 3 dil öğrenebilme avantajına sahip olabileceklerdir. Bu da mezun olunduktan sonra iş imkanları için öğrencilere büyük katkı sağlayacaktır.

Ukraynaca veya Rusça dilleri için Ukrayna Üniversiteleri’n de 1 yıl hazırlık sınıfı bulunmaktadır. Başlanacak olan bölümden önce alınacak olan bu eğitim sayesinde öğrenciler bölümlerine daha çabuk adapte olabileceklerdir. Ukrayna’da eğitim dili Rusça ve Ukraynaca olduğu için bu dilleri bilmeyen öğrenciler için hazırlık sınıfı oldukça büyük fayda sağlamaktadır. Bu dilleri bilenler de tekrar ve pekiştirmek amaçlı olarak hazırlık sınıfı okuyabilmektedir. Böylelikle derslere daha hazırlıklı ve donanımlı olarak başlanabilecektir.

Hazırlık sınıfında derslere devam zorunluluğu bulunmaktadır. Bu da dilin daha iyi öğrenebilmesi ve oturması için gereklidir. Dersi derste öğrenecek olan öğrenciler için mutlaka hocalar eşliğinde etkin bir ders ortamı oluşturulması gerekmektedir. Ukrayna Üniversiteleri’n de bulunan hocaların her biri bu iş konusunda uzman olan ve yetkin hocalardır. Disiplinli bir işleyiş ile dersler en ideal şekilde öğrencilere sunulmaktadır. Ukrayna’da okuyan öğrenciler her türlü bilgiyi iyi özümseyerek, anlayarak ve kullanarak ilerlemektedir. Aldıkları dil eğitimini günlük sosyal hayatta pratik yaparak sağlamlaştırmaları de mümkündür.

Eurostar İle Ukrayna Üniversiteleri’nde Dil Eğitimi

Dil eğitimi için 1 yıl hazırlık okuyan öğrenciler bu sayede etkin ve verimli bir ders dönemi geçirebileceklerdir. Ukrayna’da Eğitim Dili Ukraynaca ve Rusça’dır ve dillerinin birbirine benzerliği daha kolay öğrenilmeyi sağlar. Ukrayna Üniversiteleri’nin kaliteli eğitim anlayışı ve seçkin profesörlerden oluşan eğitim sistemi içerisinde hazırlık sınıfı da bulunmaktadır. Bu sayede öğrenciler dil eğitimini de en prestijli hocalardan en iyi şekilde alabileceklerdir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın desteği sayesinde Ukrayna Üniversiteleri’ne kayıt yaptırmak mümkündür. Eurostar sizlere en doğru ve en güncel bilgileri sunmaktadır. Bu sayede de Eurostar ile yurtdışı eğitim artık hayal değildir. Çalışan aktif ve uzman kadrosu sayesinde sizler de Ukrayna Üniversiteleri’ne kolaylıkla kayıt yaptırabilir ve okuyabilirsiniz.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın