"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna’da Eğitim İnşaat Mühendisliği

Mühendislik oldukça tercih edilen ve hayali kurulan bölümler arasında yerini almaktadır. Mühendis olmak isteyen öğrencilerin üniversite sınavına girmesine artık gerek yoktur. Çünkü yurtdışında okumak isteyenler için herhangi bir sınav şartı söz konusu dahi değildir. Bu nedenle de özellikle de sınav korkusu ve stresi yaşayan öğrenciler herhangi bir üniversiteye giriş sınavına girmeden, baraj kaygısı yaşamadan kolaylıkla Ukrayna’da Eğitim İnşaat Mühendisliği bölümünde okuyabileceklerdir. Ukrayna bu açıdan seçkin ve deneyimli kadrosu ile hizmet vermektedir.

Ukrayna son yılların en çok tercih edilen yurtdışı eğitim veren üniversitelerini bir arada bulundurmaktadır. Bu sebeple de en çok öğrenci göçü alan okullarında başında gelmektedir. Hem sınav olmaması hem de seçkin bölümlerin bir arada olması öğrenciler için cazibe merkezi olmasına yetmektedir. Aynı zamanda da Ukrayna’da Eğitim İnşaat Mühendisliği okumak için sadece lise mezunu olmak ve yıllık harç ücretini yatırmak da yeterli olacaktır.

Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği okumak isteyen öğrencilerin yıllık ortalama olarak 2000 dolar ile 4000 dolar arasında bir ücret ödemesi gerekmektedir.  Bu harç ücretleri Avrupa statüsünde bir okul için oldukça düşük kalmaktadır. Tüm Avrupa’daki okullar ile eş değer bir müfredat yürüten Ukrayna Üniversiteleri ile sizler de artık geleceğe hazırlanabileceksiniz. Ukrayna’da Eğitim İnşaat Mühendisliği okuyarak kariyer planlamanıza ışık tutabileceksiniz.

Ukrayna’da inşaat Mühendisliği okumak istiyorsanız o halde Odessa, Dnipropetrovsk, Kiev, Lugansk, Donetsk, Harkov, Iviv, İvano- Franvisk, Herson  gibi şehirlerde eğitim alabilirsiniz. Tüm şehirlerinde bulunan üniversitelerde inşaat mühendisliği bölümü bulunmaktadır. Özellikle de Teknik veya Teknoloji üniversitelerinde İnşaat Mimarlık Üniversitesi adındaki eğitim kurumlarında eğitim alabilmek de mümkündür.

Ukrayna’da İnşaat Mühendisliğine Kayıt Eurostar İle Yapılır

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bu konuda uzman olan köklü bir danışmanlık firmasıdır. Rehberlik hizmetleri için sizler de Eurostar’ın güçlü, çalışkan ve bilgili kadrosundan eğitim alabilirsiniz. Son derece etkin çalışmalar sürdüren Eurostar eğitim alanında adeta devrim niteliğinde yenilikler yapmakta ve Ukrayna Üniversitesi ile işbirliği çerisine girmektedir. Bu sayede de öğrenciler Ukrayna’da Eğitim İnşaat Mühendisliği okuyabilmekte ve geleceğe hazırlanabilmektelerdir.

Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği okuyabilmek için Rusça hazırlık okunabilmektedir. Çünkü Ukrayna’da Eğitim İnşaat Mühendisliği ana eğitim dili Rusça’dır. Bu nedenle de bu dile hakim olmak ve derslerde etkin olabilmek için sizler de 1 yıl hazırlık eğitiminin ardından Mühendislik bölümüne başlangıç yapabilirsiniz. Eurostar sizleri her adımda yönlendirecek, kayıt işlemlerinizi yapacak ve barınma ihtiyacınızı da giderecektir.^

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın