"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna’da Yüksek Lisans Ve Doktora Eğitimi

Son yılların en çok rağbet gören üniversitelerinden biri olan Ukrayna’nın seçilmek için benzersiz nedenleri bulunmaktadır. Özellikle de sınavsız geçiş sisteminin varlığı, öğrencileri bu ülkede okumaya adapte etmektedir. Öğrencilerin en çok korktukları ve çekindikleri olgu olan sınav sistemi Ukrayna’da bulunmaz. Bu sayede de öğrenciler geleceklerini kendileri belirleyebilme lüksüne sahip olabilmektedir. Ukrayna sınırsız eğitim hizmetini oldukça cüzi harç ücretleri ile uygulamaktadır. Bu sayede de öğrenciler hem uygun maliyetler ile hem de oldukça yüksek bir eğitim kalitesi ile eğitim almaktadır.

Ukrayna Üniversitesi’nin öğrencilere sağladığı faydalar bununla da sınırlı kalmamaktadır. Aynı zamanda lisans, yüksek lisans, doktora, lisans tamamlama, dikey geçiş ve yatay geçiş gibi fırsatları da beraberinde yaşayabilmektedir. Her türlü eğitim sistemi son derece yüksek standartlar ile öğrencilere sunulmaktadır. Ukrayna’da Yüksek Lisans Ve Doktora Eğitimi almak isteyen öğrenciler bunun için lisans mezunu olsa yeterlidir. Bu bağlamda bakıldığında lisans eğitimini Ukrayna’da almış olanlar da bu kapsama girmektedir.

Yüksek Lisans Kayıt

Yüksek lisans eğitimi yani master yapmak isteyen öğrenciler lisans bölümü transkriptiniz ile sizleri kabul etmektedir Sadece teknik bölümler yüksek lisans öncesinde bilim sınavı yapmaktadır. Bunun dışında diğer sözel bölümlerin hiçbirisinde sınav bulunmamaktadır. Aynı zamanda herhangi bir yüksek lisansa giriş sınavına (ALES) girmenize de gerek duyulmamaktadır. Ukrayna’da Yüksek Lisans Ve Doktora Eğitimi almak isteyen öğrencilere hiçbir zor koşul sunulmamakta, aksine oldukça iyi imkanlar dahilinde kusursuz bir eğitim anlayışı sunulmaktadır.

Ukrayna’da Master eğitimi yaklaşık 1,5 ila 2 yıl arasında değişkenlik göstermektedir. Seçeceğiniz okul ve bölüme göre değişiklik gösterecek olan eğitim yılı, yeterli ve donanımlı bir eğitim almanıza yetecek kapasitede olmaktadır.

Ukrayna’da doktora eğitimi ise yaklaşık olarak 3 ila 5 yıl arasında değişkenlik göstermektedir. Bunun nedeni de okulların ve bölümlerin farklılık arz etmesinden kaynaklanmaktadır. Ukrayna’da Yüksek Lisans Ve Doktora Eğitimi eğitim dili İngilizce, Ukraynaca ve Rusça olarak değişmektedir. Aynı zamanda da diplomalar Mavi Diploma yani Europass olarak verilmektedir. Bu sayede tüm Avrupa ülkelerinde çalışabilme imkanı bulunacaktır. Aynı zamanda da Avrupa ve Türkiye’de diploma geçerli olacak ve tanınacaktır. Ukrayna’da Yüksek Lisans Ve Doktora Eğitimi sayesinde öğrenciler kaliteli bir eğitim alabilecekler.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın vermiş olduğu üstün kalitede rehberlik hizmeti ile siz de bu avantajlardan ve çok daha fazlasından faydalanabilirsiniz. Ukrayna’da Yüksek Lisans Ve Doktora Eğitimi için Eurostar’dan detaylı bilgi ve belge alabilirsiniz.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın