"Enter"a basıp içeriğe geçin

Vinnitsa Tıp Üniversitesi

Vinnitsa Tıp Üniversitesi 1921 yılında bakanlar kurulundan gelen eğitim emri ile birlikte kurulmuştur. Akredite sağlamaya ise 1994 yılında başlamış olan Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde 100 kişilik doktor kadrısu, 424 kişilik doçent kadrosu, 6 kişilik devlet ödüllü akademisyen ve 24 kişilik bir öğretim görevlisi kadrosu bulunmaktadır. Kaliteli bir eğitim kadrosu bulunmakta olan Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir eğitim sisteminde eğitim görmek isterseniz lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Eğer lise diplomasına sahipseniz üniversite sınavına girmenize gerek yok, tabi aynı zamanda üniversite sınav stresini yaşamanızada gerek yok.

Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan bilgisayar destekli sınıfları ile beraber gelişmiş etkinlik faliyetleri ile eğitim hizmetlerini en kaliteli bir şekilde vermeye çalışmakta olan Vinnitsa Tıp Üniversitesi aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Fransa, İngiltere, Rusya gibi bir çok farklı ulus ilaç şirketleri ile anlaşma sağlamış olmak ile beraber 62 tane uluslar arası çalışmasıyla dünya çapında kendisini kanıtlamış bir üniversite olarak bilinmektedir.

Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bologna eğitim sistemi çerçevesi altında öğrencilerin araştırmacı bir kişilik kazanmaları sağlanmaktadır. Bu eğitim sistemi ile beraber öğrenciyi sadece bilgiyi hazır bir şekilde alan pasif bir alıcı, öğretmeni ise sadece bir verici olarak görmekten ziyade öğrenciyi bilgiye erişmek için araştırmalar yapan kaliteli bir taslak hazırlamasını sağlayacak bir yapıda olmasını önemsemektedir. Öğrenci elde edeceği bu bilgiler eşliğinde iyi bir eğitim süreci geçirmeyi sağlanmaktadır.

Eğitime önem veren insanlar geleceğinde daima iyi bir kariyere sahip olacaktır, iyi bir arkadaş ortamına sahip olacaktır aynı zamanda saygın ve yapacağı işin kalitesine göre sürekli olarak aranan bir kişilik olacaktır. Ukrayna’da Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde ilk yıl alacağı hazırlık eğitimi ile birlikte öğrencimizin iyi derecede akıcı bir aksana sahip yabancı dile sahip olması durumunda güzel bir lisans süreci öğrencimizi bekliyor olacaktır.

Vinnitsa Tıp Üniversitesi Eğitim

Vinnitsa Tıp Üniversitesinde eğitim görmek için öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bunun akabinde ise aranmakta olan bir takım hususlar bulunmaktadır. Bunlara da bir göz atacak olursak; Hazırlık eğitimi alabilmek için yirmi beş yaşın üzerinde olmamanız gerekmektedir. Ayrıca Vinnitsa Tıp Üniversitesinde eğitim almak istiyorsanız sağlıklı olmanız gerekmektedir. Heyet onayından geçecek bir rapor dahilinde alacağınız sonuçların tercüme edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda bu raporun kaymakamlık tarafından da onaylanması gerekmektedir. Bu şartları yerine getirdiğiniz takdirde doğrudan Eurostar yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofislerine gelerek ya da telefon ederek size yardımcı olabiliriz. Bu alanda uzmanlaşmış yılların verdiği tecrübe ile beraber %100 Vinnitsa Tıp Üniversitesi kayıt işlemleri ve %100 Ukrayna vize işlemleri yapılmaktadır. Aramızda yapılacak olan bir sözleşme dahilinde bu işlemlerin başarısız olması durumunda ödeyeceğiniz ücret aynen iade edilecektir.

Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak toplamanız gereken bazı belgeler var ;

 1. Lise diploma ve transkripti
 2. Sağlık bakanlığına bağlı herhangi bir hastaneden sağlık Raporu
 3. Eliza(AIDS) testi
 4. Doğum belgesi
 5. 10 adet 30×40 fotoğraf
 6. Pasaport Fotokopisi
 7. Başvuru Dilekçesi

Bu belgeleri toparlayarak . 0212 244 66 00 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisini arayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Ygs sınavına girmemiş olsanız bile bu üniversitelerde okuyabilirsiniz. Üniversite sınava girme şartı aranmıyor.

İyi bir eğitim alabileceğiniz Vinnitsa Tıp Üniversitesinde;

 • Tıp
 • Diş Hekimliği Bölümü
 • Aile Hekimliği Bölümü
 • Eczacılık Bölümü

Gibi bölümlerden bir tanesini seçerek mevcut kontenjanlar dahilinde eğitim alma imkanına sahip olabilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu